| MadiiM a întrebat:

am o relatie de 7 luni cu un baiat ( evident ), de vreo 2 saptamani s-a schimbat enorm de mult, adica nu prea mai vorbim, mereu imi spune ca are treaba, desii el sta pe facebook, nu stiu ce se intampla cu el, de fiecare data cand il intreb imi spune ba ca e obosit, ba ca nu se simte bine, sau ca e totul in regula. Simt ca e ceva la mijloc, dar el nu imi spune ce. Se poate sa fie o cauza distanta? Nu stiu cum sa mai reactionez sau sa vorbesc cu el sa il descos intr-un fel..nu stiu cum sa explic starea pe care o am si in prezenta lui, mai exact simt ca suntem impreuna doar de fatada, chiar daca inainte eram mult mai apropiati, venea mereu pe la mine, stateam impreuna mai mult.dar acum. daca stam 1 h impreuna e mult, sau si cand stam, iesim prin cluburi, in care evident, el se uita dupa alte fete, a doua zi le are si in lista de prieteni pe facebook..am observat ca sunt mai importanti prietenii lui decat mine, are secrete fata de mine..chiar nu stiu cum sa mai vorbesc cu el, cred ca are pe altcineva ( cu toate ca am parolele conturilor lui de socializare ), efectiv sunt foarte nelinistita.Ce ar trebui sa fac in situatia aceasta? Un sfat va rog cat de repede posibil. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| BeckhamRZM a răspuns:

Vorbesc eu cu tine pe privat mai multe, aștept mesaj.; d

# E o toană pe care băieții o au, draga mea. Se plictisesc la un moment dat dacă nu știu ce vor de la început, înțelegi? Din moment ce ești din ce în ce mai dezamăgită de el, de ce mai continui? Sunt mai importanți prietenii lui, se dă la altele sau se uită la altele, nu vorbește cu tine, nu stă cu tine foarte mult, practic a devenit un străin față de tine și nu e okay. Nu cred că este de vină distanța, pentru că nu distanța distruge o relație ci neîncrederea. Nu mai fi tu așa neliniștită și adună-te! Nu are rost să te chinui cu astfel de persoane, la un moment dat îți vei da seama de asta. Și oricum, peste ani, vei râde de ce se întâmplă acum.

| BeckhamRZM a răspuns (pentru BeckhamRZM):

* mai mult, nu are rost pentru că el nici măcar nu-și mai dă silința. Și nu poți trage doar tu de o relație, trebuie să trageți amândoi. Dacă el s-a schimbat, ia renunță tu să vezi cum se întoarce precum câinele peste ceva timp, pentru că cu tine este mai bine, nu cu alta.; d

1 răspuns: