| Tonix04 a întrebat:

Am o relatie de doua luni cu o fata minunata, am facut revelionul impreuna, am dormit la ea, toate bune si frumoase. Cand am ajuns acasa, seara a inceput sa am un dor de ea, o durere in adancul pieptului stiind ca nu sunt langa ea in noaptea aceasta, prin urmare am inceput sa plang, recunosc. Sunt un tip mai sensibil, pun repede la suflet. Am si o frica de a o pierde, unii cunoasteti acest sentiment. O iubesc foarte mult. Ceva sfaturi? Motivatii de a trece de aceasta frica, deoarece simt ca e persoana potrivita pe care am asteptat-o atatia ani si nu vreau sa o pierd. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cduncfujndf a răspuns:

Sunt doar două luni, asta nu îți asigură că vei fi toată viața cu ea. Crede-mă și dacă o pierzi nu e mare tragedie.
Simți că e persoana potrivită, deja în două luni? Crede-mă că nu îți ajunge o viață întreagă să cunoști o persoană în procent de 100%, așa că nu te grăbi să zici că e persoana potrivită.
Și dacă e să o pierzi, nu poți schimba asta...pericolul e iminent. Mai bine nu te mai gândi la asta și bucură-te de ce ai, măcar pe moment, dacă nu toată viața.

| Tonix04 explică (pentru Cduncfujndf):

Multumesc enorm, doar ca la 17 ani, deja am trecut prin multe in legatura cu relatiile, asta e ce simt acum, multumesc inca o data!

| Cduncfujndf a răspuns (pentru Tonix04):

Crede-mă, am aproape aceași vârstă ca și tine, sunt puțin mai mică am 16.
Ideea e că și eu am trecut prin chestia asta cu relațiile, cu iubirea...Și îți spun că pe la vârsta asta, nu prea merge treaba cu relațiile. Eu una am renunțat la asta, și am început să mă preocupă de alte lucruri, care cel puțin la vârsta asta sunt mai importante. M-am maturizat destul de rapid și am început să gândesc cu creierul nu cu sufletul...Și sincer, îți spun din propria experiență, e mult mai bine așa.

| Tonix04 explică (pentru Cduncfujndf):

Multi inainte. O sa ma preocup si de altceva oricum, o sa gandesc si cu sufletul si cu creierul. Multumesc.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tine legatura cu ea cat mai mult si asa poate rezista mult timp relatia voastra. Daca nu e serioasa vei suferi vezi tu

| Tonix04 explică (pentru mgtow):

Stiu ca ma iubeste, e si prima ei relatie, dar pentru mine nu e prima

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu stiu de ce unii dintre voi sunteti asa disperati si puneti femeile pe un piedestal...
Nu ati mai vazut femei pana acum?
Inafara de femeie, chiar nu mai aveti nimic ok de facut in viata?
Ai doar doua luni, reflecteaza la atitudinea ta fata de ea.
Daca e ok, nu o vei pierde.
Daca nu, poti sa incepi sa te schimbi chiar de azi.
Disperarea nu te va ajuta!

| Tonix04 explică (pentru ROB3RT89):

Multumesc de sfat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și dacă plângi, o să o păstrezi? Ai dormit la ea, sau la ea cu ea?

| Mosotti a răspuns:

Pai e simplu, daca stii ca te iubeste si ea la fel de mult, nu ai de ce sa ai asa frica, dar tu nu esti sigur, aici e aici, Trebe sa mergi asa mai departe si fie ce o fi, ca si daca stai cu frica asta e mai rau. O vei pierde, aia este, se poate intampla, trebuie sa fi pregatit in caz de ceva, macar sa nu fie cazul. Dar porneste optimist ca e si ca va fi bine. Sunt sute de femei la fel, nu e problema, gasesti alta.

Plus asa cum a zis si colegul, in doua luni nu e relevant, poate fi super acum, si dupa un an nu neaparat, v-ati cunoscut doar la distractii si atat, nu aia inseamna viata, ia sa stai cu ea mereu sa vedem cum e? Timp indelungat. De generatii toti ziceau "vaaaai am gasit parteneru ala super", si dupa un timp aceiasi oameni au zis inversul, nu era deloc cum credeau, la unii era, dar la multi nu.
Pentru ca voi trebuie sa vedeti daca aveti comun multe altele, nu doar distractiile si fizicul, caracter, comportament, pasiuni, discutii comune, respect, tabieturi, gandire, conceptii, nu asa gata pac pac, a aia ideala. Privesti prea simplist totul.

| Tonix04 explică (pentru Mosotti):

Multumesc de sfat. O sa iau in considerare tot ce ai spus.

| Mosotti a răspuns (pentru Tonix04):

Pai nu ai de ales, sigur, tu faci cum crezi dar bine nu o sa-ti fie. Sigur, macar incerci. Si daca te iubeste, traieste la maxim momentul, prezentul, si daca o fi nasol, vei ramane cu ce ai trait si tot e ceva.

| Tonix04 explică:

laughing

| hdfgs48a a răspuns:

Dai bani