| anonim_4396 a întrebat:

Bună. Am o situație mai complicată. Am fost cu un băiat aproape 5 luni și alaltăieri îmi zice că vrea o pauză, deoarece vrea să se concentreze pe el și nu vrea să vorbească cu nimeni. El e genul de om care ajută pe toată lumea și el se pune pe ultimul loc. Eu i-am zis că dacă are nevoie de orice să îmi spună și că mă poate contacta oricând.

Ieri nu am prea vorbit: dimineață i-am zis că îmi e frică și că mi-a venit ciclul și seara i-am trimis un videoclip pe care l-am găsit pe Instagram. I-am zis că dacă vrea să se concentreze pe el o perioadă, să se concentreze pe el, deoarece și eu vreau să vindec câteva răni pe care nu le-am vindecat și în jur de 3:20 el îmi răspunde cu "bine". Și după, la 4:35, îmi trimite acest mesaj "Bine că acum mi-am dat seama ce fel de om ești să mă lași în pace și noroc". Nu știu de unde a venit acest mesaj, eu nu l-am înșelat, nu am vorbit cu alți băieți, doar cu 4 bărbați din familie, tot timpul am fost corectă cu el și tot timpul am fost onestă cu el.

Mesajul l-am văzut în jur de 5:30, deoarece m-am trezit ca să merg la baie și când am văzut acest mesaj, m-am panichat și l-am sunat să văd cu ce i-am greșit și de ce a spus asta.

El a răspuns și ma întreabă "ce vrei?". Eu îi răspund panicată că de ce a trimis acel mesaj și că ce s-a întâmplat. El îmi răspunde pe un ton urât "Bai femeie, nu ai ce face la 5 dimineața? Vrei scandal?", iar eu îi zic că nu vreau scandal, eram panicata că ce s-a întâmplat, ce i-am făcut și el îmi zice că din greșeală a trimis acel mesaj și că la altcineva trebuia sa ajungă și numa când l-a trimis și-a dat seama că mie mi l-a trimis. După îl întreb că de ce nu l-a șters sau de ce nu si-a cerut scuze dacă l-a trimis la persoana greșită. El zice "asa. Dacă nu îți convine blochează-mă peste tot. Pa" după a închis și după m-a blocat pe Instagram.

Să îl sun mai încolo ca să rezolv problema sau nu? Mai merită să mă strădui pentru el?

24 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai facut o imensa greseala, sunandu-l noaptea, pentru o imtrebare "care te framanta" (dar nu e vitala).
Cred ca trebuie sa-ti regandesti comportamentul, sa devii mai calma si echilibrata (inclusiv in relatii! ). Nimanui nu le plac asemenea manifestari histerice!
Gandeste-te: el nu degeaba a solicitat o pauza, a avut un motiv!

| ania a răspuns:

Nu îl suna, Lasă-l în pace.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu il mai cauta nu merită atentia ta, este o jigodie de om, ce varsta ai?

| RAY a răspuns:

Ai vorbit cu 4 bărbați din familie, despre ce ați vorbit? Despre fizica cuantica? Lai înșelat cu 4 asta ți a dat pauza sa și timp sa o faci in grup și acum faci pe sfânta pe TPU, amuzant e cum Cristi imediat a ieșit din cochilia de virgin sa te întrebe de vârsta, lasa-l in pace

| Mara6392 a răspuns (pentru RAY):

Verișori

| RAY a răspuns (pentru Mara6392):

Tot în familie vorba aia, las că găsești altul imediat

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ti-a dat papucii dupa ce a obtinut sex, fiindca atat si-a dorit, de aceea a insistat atat.

Cum sexul a fost neprotejat, eu spun sa fugi urgent la teste de boli venerice, sa nu cumva sa-ti fii dat ceva, ca multi se razbuna pe fete si femei dupa ce se infecteza cu SIDA, hepatite samd.

"în 8 Iulie | Alex1020 a întrebat:
De ce un fost se tot întoarce la mine, deși eu îi spun că nu vreau să fiu cu el și că noi oricum nu ne potrivim..."

| sierra1 a răspuns:

"un băiat...îmi zice că vrea o pauză, ...Mai merită să mă strădui pentru el?"

e o cauză pierdută, nu-ți mai pierde vremea, e plin de ei!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl sun mai încolo ca să rezolv problema sau nu?
Nu.
Mai merită să mă strădui pentru el?
Nu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te iubește. S-a săturat de tine.
Tu nu ai greșit decât persoana. Fii mai atentă pe viitor.
Scapă de el cu orice preț.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Dupa cum suna povestea, aveti maxim 15 ani, nu?

| Freya1 a răspuns:

Dacă vorbeste asa cu tine de ce ai mai vrea sa insiști?
Ce nu îți e în clar legat de situația asta?
În fine, e treaba ta dar omul nu prea te mai vrea un preajma.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu merita. Din prima imi dau seama ca e dezaxat tipul. Are probleme cu nervii si e instabil.
Tu te panichezi degeaba. Esti femeie si poti gasi usor pe altul. Din momentul cand a spus ca vrea o pauza, deja relatia voastra era pe terminate. Ce rost are sa te panichezi in situatia asta? Tu ai deja constiinta curata pentru ca nu i-ai gresit cu nimic. Treci peste si gata.

| blackann a răspuns:

N are sens, probabil e cu alta deja si prefera sa il blochezi sa nu afli.

| BoboBobo6717 a răspuns (pentru blackann):

Foarte adevărat. Așa am pățit și eu. happy

| blackann a răspuns (pentru BoboBobo6717):

Trist, imi pare rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei asa se intampla cand iubitul tau este chad. Daca nu sti ce este un chad, da un search pe gogle. Sunt foarte multe fete/ femei in situatia ta. Desi in jurul tau roiesc ft multi baieti buni, educati si cu potential in viitor, pentru tine nu conteaza. Tu il vrei pe chad pentru simplu fapt ca este frumos si asta-i tot ce conteaza. Daca un baiat avrege te abordeaza il cataloghezi din start : iach ce creep, stai departe de mine. Chiar daca te abordeaza intr-un mod finut si elegant. In schimb cand apare chad, el nu trebuie' sa faca nimic, poate sa fie analfabet si sa ii puta gura, dar pentru ca genetica la inzestrat cu trasaturi fizice ok, o sa fi "moarta" dupa el. Eu zic sa nu iti faci griji pentru ca sunt o gramada de chad pe piata. Singura parte nasoala este ca o sa faca la fel ca iubitul tau. Vine, loveste, pleaca. Iar tu o sa bocesti pana apare urmatorul si tot asa. Daca ai vrea o relatie adevarata, ce ar fi sa iti mai scazi din pretentii/dublu standard?! Cum ar fi daca nu ti-ar mai curge bale doar dupa aia de 1.90, six pacs, nice car, bad boy?! Nu vreau si nici nu am dreptul sa te judec, eu doar iti spun cum se vede realitatea prin ochii mei, nu stiu daca te ajuta cu ceva, dar efectiv sunt milioane de fete/femei cu acelasi mindset ca al tau si implicit cu aceiasi drama. Iti doresc o zi frumoasa.

| Sistemulxxl a răspuns:

''Am fost cu un băiat aproape 5 luni ''. Te-a folosit si te-a aruncat la gunoi. (asa patesc toate fraierele).
De ce sa cumperi vaca daca ai laptele gratis?

| Smmo a răspuns:

Nu il mai suni. El are de dat explicatii pentru comportamentul asta - poate era beat.
Daca ti-a zis ca vrea o pauza si sa nu il deranjeze nimeni nu stiu nici de ce i-ai mai trimis ieri mesaj.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Nu îl mai suna, n.are rost. E clar ca nu vrea o relație cu tine

| Florian80 a răspuns:

Tipul e u gunoi de om! Uita l cat mai curand pentru binele tau! Cauta ti alt om...nu ai nevoie de gunoaie din astea in viata ta!
5 luni pierdute aiurea cu animalul asta sunt mai mult de ajuns!

| Utilizatoare123 a răspuns:

E prea imatur ca sa te tii dupa el. Sa zicem ca poate are o perioada mai urata si sa ii mai dai o sansa, peste o saptamana. Dar consider ca daca te iubea, daca tinea la tine cu adevarat nu facea asta, ar fi comunicat cu tine, din teama de a nu te pierde.

| GLA a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai dar gandeste logic, cand o persoana cere o PAUZA din relatie inseamna ca ori nu mai simte nimic, ori nu te mai place, ori s-a plictist, ori este vorba de o alta persoana, probabil vrea pe alta. Reactiile lui sunt de rahat, comportamentul lui este nesimtit, orice desparite doare dar conteaza mult felul in care o faci, intr-un mod urat sau mai decent ca sa zic asa. Nu fi sclava sa atarni dupa el, sa cersesti dragoste, abtine te, sufera acolo in tine, da l dracu, poate nu ti se pare o ideea buna dar functioneaza, vb cu alti baieti, gaseste ti alt iubit astfel nu o sa mai stai cu gandul la dobitocul asta.

| SuperFata a răspuns:

Eu îți spun scurt și la obiect...
Nu EXISTA pauza în relațiile de iubire!
Nu EXISTA asa ceva!
Când doi oameni se iubesc, își doresc sa fie cât mai mult timp împreună, nu rezista unul fără celalalt. Încetați cu prostia asta numita ' pauza '.
Vezi- ti de viata ta și fii putetnica. El nu te iubește. Știu, doare și tentația este de al cauta, dar ctede-ma, mai târziu îmi vei da dreptate. Meriți iubire sincera și o vei avea după ce te vei vindeca acum. Multa răbdare și sa faci cum simți pana la urma, dar fa- o pentru tine.