| Ellen_7403 a întrebat:

am avut o relatie de o jumatate de an cu un baiat de varsta mea mentionez ca am 16 ani... a fost frumos pot spune special, eram doi copii naivi si imi amintesc unele momente cu adevarat deosebite, dar...cum mereu exista un dar el, el a tratat cu superficialitate calcand in picioare sentimentele mele care erau chiar sincere. A iesit cu alta fata, desi nu a durat nici macar o saptamana si s-au certat hm si ca o paranteza tipa aceea mi-era prietena.In fine am ramas prieteni, l-am iertat. mi-am vazut de viata mea,(acum avand o alta relatie) ne vedem in fiecare zi fiindca suntem colegi, ne intelegem minunat si-mi arata ca regreta, uneori imi spune ca Ma iubeste, si povesti gen ca nu a stiut sa pretuiasca ce a avut si ca se simte frustrant. acum sunt fericita cu actualul pentru ca ma face sa rad in fiecare moment si tin la el, insa ma gandesc l fostul cam des si simt ca sentimentele acelea pure nu au disparut, cu el era special, cu actualul este distractiv.Sunt constienta ca nu am cum sa iubesc 2 deodata, dar sunt confuza in acest moment, si chestia asta ma framanta de ceva timp. Nu sunt genu sa alerg dupa doi iepuri dar vreau sa fac o alegere buna, amandoi merita sa fiu sincera cu ei pentru ca nu pot uita de regulile morale.

2 răspunsuri:
| abubusd a răspuns:

Grea decizie, dar trebuie neparat sa ti cont de ceea ce tocmai tu ai spus; si anume ca fostul a calct in picioare sentimentele tale si cca la scurt timp dupa ce v-ati despartit el iesea cu alta fata. Un baiat care te iubeste cu adevarat nu face asa ceva, ba din potriva, face tot posibilul sa iti arate ca a gresit, ca te iubeste si ca vrea cu adevaratbig grin

| Catalina20 a răspuns:

Complicat,esti micuta mai de invatat.insa nu te preta la 2.lasa trecutul in spate.este frumos sa ati ramas amici(nu strica si putin relatie de amicitie care ti-a ramas)iar p viitor vei vedea ce se va intampla.lasa ciclul firesc al vietii sa-si urmeze cursul.toate se intampla cu un scopwinking