| Rebecaa a întrebat:

Ma simt ciudat.Sunt cu un baiat pe care-l iubesc si el ma iubeste, dar in curand ma voi duce la tara la prietena mea si il voi revedea iar pe fostul prieten cu care am fost vara trecuta si de un an nu l-am uitat. Ce sa fac ma duc acolo si sigur ma indragostesc iar de fostul si ce fac cu actualul? nu as vrea nici sa il dezamagesc pe pr meu si nu as vrea nici sa-l mint sa fiu cu fostul acolo si actualul sa nu stie. Ce fac? plizzz help me Promit ca dau fundita si vot!

Răspuns Câştigător
| Silvia_6960 a răspuns:

Well... Dupa parerea mea daca iubesti pe cineva nu ar fi de ajuns doar sa vezi pe fostul ca sa il uiti pe actualul, adica iubirea nu se poate da la o parte atat de usor. Cred ca ar trebui sa selectezi dintre cei doi, cu care te simti mai bine, care iti place mai mult, adica ia mai bine o foaie de hartie scrie numele actualului pe o parte si a fostului pe cealalta si cauta-le calitati, lucruri care sa iti placa la ei, si apoi compara-le, poti sa iti dai seama foarte usor asa de cine te simti mai atasata. In momentul in care ai decis cui ii apartie un pic mai mult din inima ta, ar fi bine sa il si pastrezi, adica fara sa te gandesti la altii, fara sa te lasi influentata. Asta daca vrei sa ai o relatie fericita si duratura. Sper ca am ajutat si multa bafta!:*