| PanteraRozz a întrebat:

Am mustata straight face. Si mama nu vrea sa ma lase sa ma epilez... nici macar cu apa oxigenata care decoloreaza. si nici pe picioare nu ma lasa
Cum as putea sa o conving? Va rog mult sa ma ajutati puppy dog eyes
Nu stiu cum s ao mai conving crying

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este nevoie să o mai convingi, strânge ceva bănuţi şi cumpără cremă decolorantă pentru părul de pe corp de la Karaver, se găseşte în hipermarket. Îţi face părul blond!
Pa, pa.

13 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Thee spune-i asa : ''doamne mama esti chiar culmea cateodata. sunt fata, amnevoie sa ma ingrijesc. nu stiu dc nu ma lasi.eu chiar nu ma simt bine asa. uita-te macar sa vezi cum se ved[mustata, sau parul dupa picioare] /.hai mai mama lasa-ma si pe mine ca nu se intampla nimic.ce si tu cand erai la varsta mea nu iti placea sa fi ingrijita.hai te rog.''.

ai apoi ii zambesti frumos si-i mai spui odata ''te rog''

la mine merge intotdeauna cand vreau ceva :d
incearca sa vezi daca functioneaza

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Nu e asa de bine sa te epilezi de acum.
dar cu apa oxigenata si eu ma dau sa mi se decoloreze, la 12-13 ani avand aceesi problema ca tine (mustata).
explica-i ca esti cea mai "paroasa" din clasa, si ca lumea isi bate uneori joc de tine ca ai par (chiar daca' nu se intampla), si ca apa oxigenata doar deschide putin parl la culoare, nu ii face ceva rau.
spune'i ca nu te epilezi, dar macar sa te lese sa o decolorezi la culoare (pe mustata, maini, picioare)
spune-i ca iti este rusine si tie ca ai par pe maini, picioare si si MUSTATA.
o sa inteleaga.
SUCCES :*

| Zenithf a răspuns:

Da' ce-i cu ea, ii pocaita? Intr-adevar, si eu as zice sa nu te epilezi de pe acum, dar poti da cu apa oxigenata fara grija. Eu zic ca sa faci asta fara sa-i spui, eventual mergi la o colega cu care te intelegi bine?
Dar tu iti cunosti mai bine mama, sa nu faci asta daca stii ca se va supara tare pe tine. thinking

| Sophie90 a răspuns:

Pe mine ma lasa nu am nici o treaba si eu am 13 ani

| CautNume a răspuns:

Dar ce? nu poti sa faci tu asta?

| Ayna a răspuns:

Pai tu nu o intreba! Epileaza-te si gata! Eu asa faceam cind eram mica.
Deacum nu o sa iti poata face nimic big grin
Dar in nici un caz nu-l rade.Mai ales mustatile!

| MonicutZZa a răspuns:

Nu te chinui sa o convingi. Pur si simplu epileaza-te (cu apa oxigenata e urat, tot se vede la soare...), nu va mai avea dupa-aia ce sa faca. Cam asa se fac toate lucrurile de genul...

| All3Cs4ndr4 a răspuns:

Pai nu ai voie ca o sa-ti creasca parul si mai mare spune-i daca are vreun tratament care sa nu-ti mai creasca par incearca ok? funda?

| Kittynna a răspuns:

Toti parintii au perioade din astea. Eu am fost mereu mai rebela. Am vrut sa imi bag piercing in buric si imi comentau ca nu ma lasa. Ei si ce? Am mers si mi-am bagat si cand am venit acasa le-am aratat, nu or mai zis nimic. Insa cu timpul s-au obisnuit si nu mi-au mai avut treaba!

| Lolaaaaaaaaa20 a răspuns:

Buna.
Eu nu am avut probleme astea.
Mama chiar m-a lasat sa ma epilez pe picioare, sa-mi dau jos mustata.Nu a zis ceva rau.Si chiar i-am dat si ei mustata jos, ma inteleg super k ea.
Eu zic sa o rogi frumos, ca esti fata, ca trebuie sa fii cocheta, ingrijita, totusi ii zici ca e vizibilasi ca rade lumea de ea
Mustata ti-o dau cu benzi cu ceara rece, Veet sau mai sunt bune [eu folosesc ambele] Farmec. Le incalzesti putin, dar poti ruga o prietena mai mare sa te ajute, iar pe picioare cu benzi cu ceara pentru picioare.
Bafta.:*

| Alina_Aniella_1970 a răspuns:

Am si eu o intrebae. Tu poti merge la WC fara permisiunea mamei tale? Eu cred ca da. Epileaza-te scumpa mea. Dar in niciun caz cu big., pentru ca va creste parul dublu, negru, aspru si trebuie sa te epilezi la 3-4 zile. Eu ti-as recomanda benzile depilatoare care se gasesc in orice Hipermarket. Cred ca costa 10-15 lei. Eu mam epilat acum la 11 ani si m-am epilat fara sa stie mama. Cand a vazut a zis ca este de acord, deoarece sunt domnisoara. Si crede-ma ca mama mea este autoritara. Asa ca epileaza-te.

Pa, pa!

| larisuca23 a răspuns:

Spune-i ca nu vrei sa te vada gagicile cu mustata.Ca lor le plac baieti fara mustata.Si asa poate, pote o convingi.Dar totus nici eu nu te-as lasa in locul ei!:X:X::X:X:X::X:X:X:X::X:X:X::X

| anka_8207 a răspuns:

Pai in primul rand cati ani ai?/?/ in al doilea rand poate mama ta iti vrea binele intreab-o ce efecte poate aveea apa de oxigenat si de ce nu te lasa