| danydanydany a întrebat:

Am si eu o nelamurire. sper ca ma puteti ajuta. sa va povestesc despre ce este vorba. Stau cu o fata de ceva vreme. ne intelegem bine doar ca... cand ieshim prin oras nu ma tine de mana imi spune ca poate ne vad parinti eu sau cine sti... adevaru ca fata este mai cunoscuta si are prieteni. cand suntem aman2 undeva in parc sau un suc se poarta normal dar cand suntem p strada daca vreau sa o iau de mana nu vrea. baga tot felul d motive... oare sa fie acesta un semn? rusine nu cred ca ii cu mine ca daca ii era nu statea cu mine... majoritatea prieteniilor ei stiu despre noi... da chiar nu stiu ce sa cred... poate ma puteti ajuta voi. va multumesc! (are 16 ani)...fratele ei stie de noi... si cum toti prieteni ei (avem ceva prieteni comuni) si la av are poza cu minestraight face... nu stiu ce sa cred... poate ma lamuriti voi...

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Luand in considerare toate cele povestite de tine, eu tind sa cred ca nu e nimic exagerat de grav. Probabil nu vrea sa apara discutii in plus sau nu vrea sa fie vazuta de cineva anume (poate vreun fost sau "potential viitor" prieten sau un prieten/prietena/parinte care nu este de acord cu relatia voastra, asta urmeaza tu sa descoperi, descutand deschis cu ea).
Bafta! happy

| psihox a răspuns:

Ai vrea sa ajungeti lesbiene? Sa intri in lumea ei?

| Lorelai a răspuns:

Poate ii este rusine de parinti sau alti cunoscuti care ar putea sa le spuna parintilor. Nu e ceva chiar asa de grav, poate asa e firea ei mai rusinoasa ca sa zic asa. Banuiesc ca sunteti de putin timp impreuna. Oricum discuta cu ea, poate o faci sa fie cat sincera cu tine.

| lost.in.rain a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa purtati o discutie sincera si sa rezolvati problema.
Mult succes!

| asya a răspuns:

E clar care e problema! Nu vrea ca parintii ei sa afle de relatia voastra, poate sunt mai duri cu ea in aceasta privinita! Poate se teme sa nu o vada ceva cunoscuti, rude de-a lor si sa o pârască părintilor! Si eu am trecut prin asta si imi era rusine sa le zic baietilor adevarul dc nu accept sa fiu cu ei, pentru ca nu ma lasa tata sa am prieten!

| Clara_6276 a răspuns:

Incearca sa ii spui si eu lucrurile acestea pentru ca ea te va lamuri cel mai bine.
Poate parinti ei sun mai"comunisti"si nu ii permit sa aiba un prietenlaughing. Poate ca desi toti prietenii vostri stiu, ar vrea sa nu afle si altcinevathinking
Cum am mai zis. Vorbeste cu ea.Si incearca sa o intelegi oricare ar fi motivulbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poate ii este frica de parinti ei, fiindca la majoritatea fetelor asa li se intampla... sau poate ca parinti ei nu o lasa sa aiba prieten si ii este frica sa nu o vada tinanduse cu tine de mana...

| foamea a răspuns:

Poate trebu sa ai incredere in ea ca ii este rusine sa mearga de mina...