| danydanydany a întrebat:

Am si eu o nelamurirestraight face. sper ca ma puteti ajuta. sa va povestesc despre ce este vorba. Stau cu o fata de ceva vreme. ne intelegem bine doar ca...straight face... cand ieshim prin oras nu ma tine de mana straight face imi spune ca poate ne vad parinti eu sau cine sti... adevaru ca fata este mai cunoscuta si are prieteni. cand suntem aman2 undeva in parc sau un suc se poarta normal dar cand suntem p strada daca vreau sa o iau de mana nu vrea. baga tot felul d motive... oare sa fie acesta un semn? rusine nu cred ca ii cu mine ca daca ii era nu statea cu mine... majoritatea prieteniilor ei stiu despre noi... da chiar nu stiu ce sa cred... poate ma puteti ajuta voi.straight face va multumesc!

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Haideţi mă copii, ce naiba?
O relaţie nu se bazează pe ţinutul de mână pe stradă.
Eu nu ştiu dacă am ţinut-o vreodată de mână pe stradă pe prietena mea că la cât de strâmte şi aglomerate sunt trotuarele prin Cluj ar fi chiar incomod.
Las' să fie asta cea mai mare problemă în relaţia voastră, că nu te ţine de mână pe stradă.

Totuşi, nu ai specificat vârsta. Dacă sunteţi mai micuţi, e posibil orice.

| Floreenofficial a răspuns:

Un motiv are ea, ca altfel nu vad de ce nu te-ar tine de mana! oricum putin probabil sa aiba alt prieten sau chestii de genu asta, dar e posibil sa se fi combinat cu tine la misto sau sa nu simta inca o atractie puternica fata de tine. thinking

| DiDi a răspuns:

Probabil ii e teama ca ar putea sa pareti, cum sa spun, mai mult decat niste simple prietene. Dar altfel, nu vad ce problema ar avea.

P. S.: daca iti este intr-adevar prietena, incearca sa clarificati asta!

Răspuns utilizator avertizat
| Alina a răspuns:

Nu ai spus ce varsta are. Poate ea inca se considera prea mica pentru a avea un iubit si de aceea ii e rusine daca vor afla parintii ei.Ai putea sa-i spui ca te deranjeaza si s-o intrebi de ce reactioneaza asa.

| Xonia a răspuns:

Pai sigur ii e frica ca o vor vedea rudele, parintii, diriginta, profesorii
Daca spui ca la suc si in parc se poarta normal, asta e sigur motivul
Ii este frica ca vor afla parintii ei

| Maria_1984 a răspuns:

Ii e frica sa nu o vada rudele! Asa sunt si eulaughing!
Am 15 ani dar cred ca nici la 20 nu as vrea sa stie mama sau alte rude cu cine ubmplu, pe unde si ce fac!
Nu ii e rusine cu tine si nici de prieteni! Probabili stie cum sunt ai ei! Sau poate i'au sus ca o sa o urmareasca sa vada cu cine isi petrece timplul! Nu stiu! Cati ani are?

| carina4amya a răspuns:

Ma numesc Carina...prietenul meu are cam aceeasi parere. Dar asta se intampla din nesiguranta. Poate nu doreste sa afle cineva. Mie la inceput mia- fost frica de el.

| scinteia a răspuns:

Salut! citind inca de la inceput problema ta, daca sincetr vroiam sa-ti scriu poate ca ii este rusine cu tine(nu te supara), dar lecturind pina la sfirsit mi-am dat seama ca nu e aceasta cauza! eu nu cred ca e motivul cu parintii! Poate are alt prieten!?