| XDead a întrebat:

am si eu o problema cu un prieten foarte bun. Ne-am certat foarte rau sad am fost o perioada cu el, apoi mi-am dat seama ca am facut-o decat pentru ca eram prieteni si ca nu-l vroiam in viata mea decat ca cel mai bun prieten! cand ne-am despartit am regretat. cu toate ca a acceptat situatia si am continuat sa ne intelegem bine, el a avut (si inca are) ura pe actualul meu prieten. din cauza asta ne-am certat si prietenia noastra s-a dus. In prezent se comporta mizerabil. ma injura cu prima ocazie. si alte lucruri urate. nu pot sa-l uit, pentru ca tin mult la e, dupa toate cele intamplate. am nevoie de un sfat : ce as putea face? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Incurcate sunt caile tale XDead! Un lucru nu se intelege:daca tii inca mult la prietenul cu care ai stat si impreuna o perioada, de ce mai stai cu actualul prieten? Fiindca el nu se zareste mai deloc in toata intamplarea; noi observam ca singurul care conteaza pentru tine e cel pe care nu-l poti uita, chiar daca te injura si-ti face mizerii.As zice ca cel mai important ar fi sa-ti clarifici sentimentele pentru noul prieten; el are dreptul la adevar.Numai bine.

| pisoias a răspuns:

Mai intai sa stii ce vrei.Cred ca nu esti hotarata.Mai bine lasa lucrurile asa cum sunt.

| harciog a răspuns:

Du-te naibii de moarta.Macar bine ca recunosti pentru ca o moarta n-are cum sa-si dea seama ca singura problema este la ea.Ce vrei pina la urma? Sa ti-o tragi cu prietenul si ala sa te tina de mina sau invers?

| BiancaMihaella a răspuns:

Faci ceea c simti happy. stiu cum e ptk jh eu st intr.o situatie asemanat0are km acelasi lucru mi s int si mie si nu stiu pe cine sa alegstraight face... alege-l pe cel la care ti cu adevarat ptk daca nu o vei face vei trai mereu intr-o minciuna si vei regreta mai tarziu k nu ai fost ferikita cand ai avut ocazia. bafta love struck. sper ca te-am ajutat. Pune fericirea ta pe primul loc scumpa'kiss.

| ReyIzInsane a răspuns (pentru BiancaMihaella):

Dar tu in limba romana stii sa vorbesti? Trebuie neaparat sa pui 0 in loc de o?

| XDead explică (pentru ReyIzInsane):

Hei waiting eu sunt omul cu probleme aici, ea poate face scoala generala din nou si sa invete corect romana. Multumesc!

| Elianna a răspuns (pentru XDead):

Îi fii tu omul cu probleme, dar scrisul ei (βүβү) te zgarie pe retină!
În legatură cu problema ta, trebuie să te hotărăsti ce vrei.Adică il vrei pe el sau ba! Este o mica poezioară care ţi-se potriveste:
Du-te încolo!
Vin-o încoace,
Lasa-ma,
Dar nu-mi da pace!

| Ady05 a răspuns (pentru ReyIzInsane):

Doamne ce oameni, chiar de la un 0 atita zarva, nu-i nimic grav pentru o greseala de gramatica, asa sunt invatatzi unii sa scrie...

| BiancaMihaella a răspuns (pentru ReyIzInsane):

Ba tu ai grije cum vorbesti pentru ca scriu asa cum vreau.winking daca eu vreau sa scriu cu 0 ce te intereseaza pe tine. uita.te la tine mai intai. ce t ft grija cum scriu eu?

| BiancaMihaella a răspuns (pentru Elianna):

Uita.te la tine si dupa vorbeste de mine. ma doare undeva si nici acolo de ce comentezi tu.

| BiancaMihaella a răspuns (pentru XDead):

Si tu nu mai comenta atat ca nu te ajuta lumea cu sfaturi ca sa ai tu pe cine criticawinking. uitati.va dracu la voi si dupa comentatiwinking. toti vorbiti ca nu aveti ce face ce sa spun. uite unde era geniulaughing tu cu aia care nu aveti loc de minehappy. cine nu are loc de mine sa ma sgablushing ca sa isi faca locblushing

| Elianna a răspuns (pentru BiancaMihaella):

Drăguţă,tu scrii asa cum vrei la tine in caiet. Aici este un site care aparţine cuiva, (adica este al lui!) si care nu este de acord cu aşa scris! Ce este greu de priceput?
Şi m-am uitat la mine...şi nu este nimic neînregulă! In schimb ţie,trei oameni ţi-au spus ca nu este bine cum scrii! Este un proverb:"Daca trei oameni iţi spun ca eşti beat, atunci te duci şi te culci!" Aşa ca tu ar fi bine să te conformezi şi să ai grija cum vorbeşti, dacă nu vrei un cont suspendat.

| ReyIzInsane a răspuns (pentru Ady05):

Ha! "greseala ". ha! "invatatzi". Asa sunt invatati ei sa scrie? Serios? Ai curaj sa spui asta in "fata" invatatoarei tale?

| Ady05 a răspuns (pentru ReyIzInsane):

Lume,eu stiu ce scriu aici, si ce sc acolo...am tupel sa scriu cu cap la momentul potrivit~!

| ReyIzInsane a răspuns (pentru Ady05):

Aaa da ai dreptate, sunt prost. Deci scrii cum trebuie in caietul de romana dar aici cu noi faci economie a? Aici nu scrii cu cap, aici cu ce scrii, cu mana, nu?

| onlyme2851 a răspuns (pentru BiancaMihaella):

Proasta esti! Iti zice omu' cu frumosul sa nu mai scrii ca o retardata, si tu sari de cur in sus. Vai de capul ala vopsit al tau.

| DeEa_2672 a răspuns:

Mai bine ai sta d vorba cu el face to face si sai explici tot si eu zic sa fiti niste prieteni apropiati ca se strica tot cu o relatie asa am facut si eu cu un prieten f bun si pana la urma am rezolvat... uneori sa stii ca o prietenie e mai importanta decat o relatiekiss sper ca te.am ajutat.kiss