| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am un crush, adica imi place de un baiat care e cu 2 ani Mai mare decat mine iar unul din prietenii lui cei Mai buni o place pe prietena Mea cea Mai buna si am vorbit cu el sa iesim.acum Mai mult timp dar nu am Mai iesit si Nici nu prea stim unde adica la bowling o sa fie cam plictisitor si nu o sa ne putem cunoaste prea bine, la suc o sa fie plictisitor, la film ar fi ok dar nu am Avea ocazia sa ne cunoaste foarte bine...cred si da nu stiu. Faza e ca Nici nu am curaj sa ii scriu pentru ca poate nu o sa fie sentimentul reciproc si mi-e sa nu le zica tuturor si sa faca misto nu il cunosc foarte bine si de aia vreau sa ne imprietenim si Abia apoi sa vad daca Mai vreau ceva de la el sau nu...niste sfaturi va Rog?

Răspuns Câştigător
| Nelly07 a răspuns:

Vorbiti despre ce va place (de ex: mancarea preferata, culori etc)
Vorbiti despre filme si personaje preferate
Vorbiti despre prietenii vostri
Vorbiti despre scoala si profesori si unde vreti sa mergeti mai departe(adica ce vrei de la viata ta, daca vrei sa te angajezi etc. Depinde si de varsta voastra)
Despre ce NU vorbiti: Fosti iubiti/iubite, Virginitate, familie(adica in gen daca ai tai se cearta, se bat etc)

6 răspunsuri:
| Nelly07 a răspuns:

Ar fii o idee sa va plimbati cu barca. Acum nu stiu, cum vrei tu. Dar nu ii arata ca esti stresata. Incearca sa fii tu insuti. Zambeste si nu ii arata punctele tale slabe. Nu te imbraca prea decoltat si nu fi prea evidenta (asta pana cand stii ce fel de persoana e). Arata-i laturile tale pozitive si, repet. NU te agita!
Mai departe vezi tu ce se intampla. Bafta!

| dydybla a răspuns (pentru Nelly07):

Cu Barca? Mnu prea cred si oricum despre ce as putea vorbi cu el (P.S. nu face fotbal)

| Nelly07 a răspuns (pentru dydybla):

Ati putea vorbi in gen despre viata voastra personala, dar nu intra prea mult in detaliu. Arata-i ca poti fi de incredere.

| dydybla a răspuns (pentru Nelly07):

Da-mi niste exemple... nustiu...ca sa am o idee la ce te referi =]]

| Nelly07 a răspuns (pentru dydybla):

Vorbiti despre ce va place (de ex: mancarea preferata, culori etc)
Vorbiti despre filme si personaje preferate
Vorbiti despre prietenii vostri
Vorbiti despre scoala si profesori si unde vreti sa mergeti mai departe(adica ce vrei de la viata ta, daca vrei sa te angajezi etc. Depinde si de varsta voastra)
Despre ce NU vorbiti: Fosti iubiti/iubite, Virginitate, familie(adica in gen daca ai tai se cearta, se bat etc)

| Emy_Emy_1992 a răspuns:

Http://hentaihaven.org/ pe site-ul ăsta poti vedea multe metode prin care va puteti apropria. Veti deveni un om la propriu. Intra in tine ca in animale

| Teodora_Mihai_2002 a răspuns:

Sinceră să fiu,te-aș sfătui să mergeți la o plimbare prin parc, și dacă e să vă așezați într-un loc retras cum ar fi sub un copac pe o bancă, și apoi să îi spui sentimentele tale,dacă nu te place,nu te merită.
Acum în legătură cu ăia din clasă. Dacă ăia încep să își bată joc de tine, spune-le așa: "Bă! Care dracu e problema voastră dacă i-am spus că îl plac? I-am spus, i-am spus. Mare brânză! După cum pot vedea aici, se pare că voi ori va plictisiți și nu aveți ce face, ori nu aveți vieți sociale și faceți mare caz din orice chestie. Vai de flocii lui Moise, ce amuzanți sunteți!*notă de sarcasm*Acum, că am terminat, mergeți naiba și găsiți pe altcineva de care să vă râdeți, în plus... Nu mă cobor eu la nivelul vostru de nevăstuici, ca poate dau de petrol."
Bine poate nici chiar așa cum am scris eu, dar ceva în genul.Și totuși după ce le-ai spus ce am scris eu, tot nu te lasă în pace, așteaptă câteva săptămâni că cel mai probabil o să înceteze. (^-^) (^-^) (^-^) (^-^) (^-^) (^-^) (^-^) (^-^) (^-^) (^-^) (^-^) (^-^) (^-^) (^-^) (^-^).
P.S: Sună-mă pe mine a o să vin cu toată armata de Potterheads după ăia.