| moni a întrebat:

Buna As avea o intrebare care s ar adresa unul avocat. Daca sant casat de 10 ani, am 2 copii si stau in apartamentul parintilor in caz de divort ce conditi ar putea exista mai ales ca in cei 10 ani am investit amandoi in apartament si din cauza ca, sotul meu a baut si strica bani eu m am indepartat de el foarte tare si am incercat sa mi gasesc linistea in alta parte?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa fie ceva deosebit, o sa-i platesti o despagubire egala cu contributia sotului tau la investitie. Prin investitie nu se intelege si contributia la zugravirea apartamentului, aceasta intra la intretinere. Numai bine!

1 răspuns:
| YouNoob a răspuns:

Pe scurt, o sa ii dai niste bani daca nu e pe cale amiabila, poate sa-ti ceara o parte din investitia in apartament. Dar trebuie sa dovedeasca cu chitante sau alte instrumente ca a contribuit la plata modificarilor.
PS - Nu sunt avocat dar am un prieten care a divortat