| BiancaTPU2020 a întrebat:

As vrea ca eu si bff sa facem crăciunul impreuna dar sunt sigura ca parintii mei nu o sa ma lase, Cum pot sa imi conving parinti sa ma lase?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mi se pare ok să faci Crăciunu cu ea și nu cu ai tăi, mai frumos ar fi să vină ea cu familia ei la tine, sau tu cu familia ei la ea, e normal ca părinții tăi să vrea să fii acasă de Crăciun, Crăciun = familie. Poți să stai de revelion cu ea cât vrei... Eu în toată viața mea nu mi-am pus măcar problema să nu fac Crăciunu cu familia, mi se pare urât din partea ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl faceți împrenună în altă parte, presupune sau la un hotel sau la el acasă. De fapt nu este doar un Crăciun petrecut împreună, este ceva mai mult. Ca să știu dacă te lasă sau nu, vii la voi acasă cu bfful, îl prezinți la părinți și apoi faci solicitarea. Altceva nu poți să faci.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Intreaba-i ce vor de la tine sa te lase.

| aditimus a răspuns:

Vorbeste cu ei nu cu noi!

| 7PotDouglah a răspuns:

Ce vârstă ai?

| Onlyme3991 a răspuns:

Așa e scumpa mea Bianca!
Și eu vreau să petrecem Crăciunul împreună dar dacă părinții tăi sunt reticenți...off!

| Vikaa a răspuns (pentru Onlyme3991):

Imagineaza-ti sa scrii asta unei fete de 12 ani, cand is atatea fete pe aplicatiile de Date.

| BiancaTPU2020 explică:

Bff-Prietena cea mai buna la asta ma refer nu la iubit
Si am 12 ani