| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
As vrea sa stiu daca exista vreun grad de rudenie in cazul urmator: eu sunt verisoara mirelui si el, (baiatul pe care il plac), este verisorul miresei, amandoi de gradul 1.

17 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

NU este:
http://www.anaf.ro/public/wps/portal/! ut/p/c0/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3gvY1PLEGczFzMP32ADAyMfPx93Z0sDQxNzQ_2CbEdFAFuYNXA!/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Veri, prin alianta, odata cu casatoria celor doi. Dar nu rude de singe.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca as avea o relatie cu el, sa zicem, ar fi pacat?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu mirele, cu varul tau? DA!
Si asa ma mir ca s-a aceptat casatoria celor doi fiind veri de gradul I, dar nu asta era intrebarea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu, n-ai inteles. Deci verisorul meu s-a casatorit cu o fata. Iar la nunta lor l-am cunoscut pe verisorul ei. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu m-am exprimat eu corect, imi cer scuze. ''El'' din intrebare este verisorul miresei. Baiatul pe care il plac.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ooo, sinteti 4. Te-ai exprimat gresit. Nu, in cazul acesta nu este nici o problema. Puteti sa va iubiti, sa va casatoriti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, a fost asa o coincidenta. Ca la nunta el se uita la mine continuu si nu stiam ce ruda e pentru mireasa laughing iar la masa de a doua zi, am aflat ca el ii este verisor cum ii sunt eu verisoara mirelui. Foarte dragut! happy Multumesc pentru raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Offfff... eu nu iti vreau raul, lasa-l pe el sa intre cu tine in vorba sau sa te caute, daca vede ca esti interesata de el s-ar putea sa creada altceva despre tine, grade de rudenie sunt doar prin alianta asa ca nu este problema

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai linistit ca eu nu i-am facut nimic. Pur si simplu intrebam, aici el nu are de unde sa stie ce se intampla. Chiar el m-a bagat in seama aseara, asa ca...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Succes si fi cu bagare de seamawinking

| Fulbaster a răspuns:

Nu,nu are cum sa fie un grad de rudenie intr-e voi doi.

| Zanisoara a răspuns:

Pe bune, ma duare capul, mai ametit cu indrebarea asta.

| anonim_4396 explică (pentru Zanisoara):

''ma doare'', ''m-ai ametit'', ''cu intrebarea''. Probabil si limba romana te-a ametit, grav!

| Aldea_Ana_Maria_1992 a răspuns:

Nu,nu e poate daca era fratele miresei dar nici asa.

| Mihaeela1795 a răspuns:

Nu,nu este niciun grad de rudenie...