| Eka7Lyzza a întrebat:

Ati trecut prin perioada in care toata lumea va uraste, barfeste de ceea ce nu sunteti sau ceea ce nu faceti, din tzantzar fac armasar in privinta la greselile care le faceti, prietenii si colegii nu te ajuta si spun ca iti sunt prieteni si cand colo te barfesc si nu te ajuta?! Ce sa fac daca toate astea mi se intampla? Sa continui sau sa o las balta cu totul?

Răspuns Câştigător
| ostea a răspuns:

Draga mea, o singura intrebare iti pun si dupa asta tu singura trebuie sa tragi concluzii.

Ai incredere in propria-ti Fiinta?

Daca da, mergi mai departe cu inima curata, nu poti sa opresti pe cei din jur sa faca dupa cum zici tu, niciodata dar tu pentru tine insati, poti face atat de mult, nici nu iti imaginezi.

Cauta in tine IUBIREA, PACEA, FERICIREA, cauta ceea ce esti si concenteaza-te pe tine, o sa vezi ca dupa un timp lucrurile se schimba mult, in bine.

Numai bine.
Te imbratisez!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Privește situația ca pe un atu, ai valoare dacă te știe lumea!
Pa, pa.

| FloriiDirectioner a răspuns:

Cine te barfeste te invidiaza.Nu da atentie tuturor tarfelor.Ele stiu ca tu pui botul si au un avantaj.Incearac sa le ignori.SI pe ele le va roade si mai tare indiferetza ta.Cand treci pe langa ele zambestele ironic.Si ele vor vedea ca tie ti se,, falfaie drapelul,, de ce barfect, critica sau urasc ele la persoana ta.tongue Sper ca ti=-am fost de folos.

| NuStiuCeNumeSaImiPun a răspuns:

Stiu cum e e naspa de tot eu stau asa pana se calmeaza si uita sau imi fac alti prieteni sau intru in vorba cu cei certati dar la un subiect asa mai banal spre exemplu: In ce data suntem? Ce rezultate ti-a dat? sau ceva gen. infine la mine merge

| biancaalexe a răspuns:

Am patit-o si eu de foarte multe ori. Tot ce am facut a fost sa le ignor barfele chiar daca ma deranjeau foarte tare si la un moment dat cand au lasat-o mai moale am intrat in vorba cu ei si ne-am reinprietenit dar tot nu suntem asa buni prieteni. Nu stiu sigur acum depinde de persoane poate la tine merge sa te duci la ei si sa vorbesti despre problema asta cu ei, in caz ca e vina ta sa iti ceri scuze si daca e vina lor sa ii intrebi de ce fac asa.winking

| Pinky06 a răspuns:

Obisnuiam sa fiu cat de cat populara in clasa, nu prea aveam conflicte cu nimeni poate doar cu cativa baieti. Asta pana intr.un moment cand am cam dat.o in bara cu cea mai buna prietena care imi era si colega de banca. De atunci totul s.a schimbat parca nici la scl nu imi venea sa ma mai duc pentru ca nu mai vorbeam cu nicio fata din clasa (De fapt ele nu vorbeau cu mine) si nici cu baietii. Dar, a venit ziua in care ma saturasem de toata siutatia si nici macar nu ma mai interesa. Ma duceam la scl singura ma puneam in banca paream mereu fericita nu le dadeam atentie in pauze radeam cu alti colegi mai mici sau citeam o carte. Dupa cateva zile situatia s.a schimbat radical, fetele se bagau in seama cu mine din tot felul de motive si ajunsesem sa vorbesc iar cu toate chiar daca de data asta eram eu mai retinuta si nu mai tanjam dupa atentia lor. Totul s.a schimbat de la sine deoarece roata se intoarce mereu si in favoarea noastra. Am ajuns la concluzia ca mai bine singura cu o pereche de casti sau o carte decat cu amice care l cea mai mica cearta iti intorc spatele. Nu merita.

| AliceDC a răspuns:

Nici una nici alta, ignorai arata-le ca nu iti pasa(de fapt pana la urma ce iti pasa ce spun ei)tu esti cum vrei tu sa fii nu trebuie sa dai socoteala nimanui pentru ceea ce faci, mai ales ca daca ai avea o problema pariez ca unu nu ar sari sa te ajute asa de repede pe cat au sarit cu criticile.vezi-ti de viata ta si ignora ceea ce se spune daca vad ca nu iti pasa o sa se potoleasca(indiferenta omoara si elefanti)si incearca sa te uiti si mai departe sunt oameni care indiferent de ce au auzit sau ce ar auzii despre tine or sa-ti fie alaturi si or sa te inteleaga(e mai bine sa ai un singur prieten adevarat, decat 1000 falsi)asta e parerea mea!