| AlexandraaAlex a întrebat:

as avea si eu nevoie de niste sfaturi. Am trecut printr-o periodata mai grea si am facut niste greseli, iar acum au aflat colegii si prietenii si imi este tare rusine. unii colegi chiar rad de mine si ma simt groaznic. Prietenii m-au intrebat daca este adevarat dar eu nu am confirmat nimic am spus doar " lumea barfeste". Dar nu cred ca ai pot continua mult asa, nu stiu ce sa fac sunt chiar dispearata si nu am nici cu cine sa vorbesc despre asta, imi este greu sa vorbesc cu prietenele mele, sa le spun adevarul, nu stiu cum vor reactiona, poate se vor preface ca vor intelege dar nu vreau sa se uite la mine ca la o ciudata sau sa ma evite, sau sa vorbeasca cu mine din mila.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Despre ce greseli este vorba?

| oprescudorin11 a răspuns:

Va trebui sa rabzi o perioada.Dar comportamentul trebuie sa fie exemplar, sa nu se vada pe fata ta vinovatia.Nu mai da explicatii cand ti se cer, schimba diplomat vorba.Incearca sa-i intrebi tu pe ei altele. Cam trebuie sa 'platesti' o vreme dar tine-te tare si o sa vezi ca lucrurilr (atitudinea lor ) se vor schimba in bine.Zambeste, raspunde politicos fara emotii si neaga simplu, apoi schimbi vorba.In greselile lor eventual, ca din intamplare.