| AlexandraaAlex a întrebat:

as avea si eu nevoie de niste sfaturi. Am trecut printr-o perioada mai grea si am facut niste greseli, iar acum au aflat colegii si prietenii si imi este tare rusine. unii colegi chiar rad de mine si ma simt groaznic. Prietenii m-au intrebat daca este adevarat dar eu nu am confirmat nimic am spus doar " lumea barfeste". Dar nu cred ca ai pot continua mult asa, nu stiu ce sa fac sunt chiar dispearata si nu am nici cu cine sa vorbesc despre asta, imi este greu sa vorbesc cu prietenele mele, sa le spun adevarul, nu stiu cum vor reactiona, poate se vor preface ca vor intelege dar nu vreau sa se uite la mine ca la o ciudata sau sa ma evite, sau sa vorbeasca cu mine din mila.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pe la sfârșitul liceului, o vacă de profesoară a tras concluzia că aș fi homo. Am supraviețuit. tongue (și nu, nu sunt, dar chiar nu are relevanță).
Pur și simplu am ignorat prostia. Și nici nu m-am simțit presat din cauza aia.
Cred că ar trebui să te porți și tu la fel - ca și cum ar fi vorba despre o calomnie. Iar dacă sunt unii prea insistenți - raport la părinți, diriginte etc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Greselile fiind?
Ar putea fi ceva banal, de care tie ti-e rusine, dar altora le-ar fi indiferent, sau ar putea fi cu adevarat ceva rusinos.
Daca nu stim despre ce e vorba, e cam greu sa te sfatuim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce greseli ai facut(atat timp cat regreti si reusesti sa te indrepti)-si cel mai important nu baga in seama ce zic ceilalti.''Prietenii adevarati la nevoie se cunosc.''

| lucifer12345678 a răspuns:

Detaliaza greseala

| yoana98 a răspuns:

Daca sunt prieteni adevarati nu au de ce sa rada. Prietenie nu inseamna sa va dati sfaturi reciproc, sa va ajutati. Sa fiti alaturi la bine si la greu. Succes