| Cameliaaaa a întrebat:

Ce parere aveti despre certurile in cuplu? Mai exact vorbele urate,injuraturile, toare spuse la nervi?

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

E ceva normal intr-o relatie. A devenit ceva de zi cu zi.
Orice relatie are astfel de certuri happy
Nu trebuie sa le tinem dusmanie...acele vorbe sunt doar pe moment.

| neutrino a răspuns:

Tinand seama ca o relatie are darul sa ne faca fericiti, vorbele urate, spuse chiar la nervi, nu au ce cauta aici, iar persoana respectiva trebuie... expediata urgent.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Tat normal

| SkyPilot a răspuns:

Una nu prea buna. Nu inteleg cum poti sa faci asa ceva persoanei pe care o iubesti. Mai am si eu neintelegeri cu partenera mea, uneori ne sustinem cu pasiune punctual de vedere, ne maai suparam unul pe celalalt dar nu am facut asa cev niciodata. Incercam sa discutam ca doi oameni maturi. Daca nu merge din prima, facem o pauza si incercam din nou mai tarziu. Pana la urma ajungem la un acord.

| Deleb a răspuns:

Nu mi se pare normal sa ii vorbesti urat persoanei pe care o iubesti, indiferent cat de mult te-ai enervat (nu neaparat pe el). Crede-ma, eu am regretat dupa o jignire, desigur nu una foarte urata, dar nu trebuia sa i-o adresez lui. Incerci sa te calmezi, fa asta pentru el/ea si pentru relatia voastra.

| NoName0x0 a răspuns:

Am mai intalnit cazuri... Nu am o parere buna, dar incercati ca acest lucru sa nu fie la ordinea zilei, sa rezolvati problema!

| cosmina98_7417 a răspuns:

Niciodata nu mi.au placut, cred ca un cuplu care se cearta foarte des mai bine se separa.Totusi o cearta poate fi din cauza unei zile proaste sau doar a acelui moment nepotrivit.Dar intotdeauna impacarile sunt mai frumoase.;*

| KiLLYoUMTFK a răspuns:

Aša de mon strea za ( nu stiu dă şe am scris pă silabe ş fără liniuťæ) că au cei 7 ani dacasă ( Analfabetu baaa )