| maya_1276 a întrebat:

Buna,cine ma ajuta si pe mine cu o idee,ce as putea sa ii i-au logodnicului meu cadou de ziua lui? M-am gandit sa ii fac un tablou cu noi doi, insa as mai vrea sa ii i-au ceva si nu stiu ce... ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| geop a răspuns:

E frumos ce vrei să faci. Dar cum am mai spus şi cuiva care tot aşa a întrebat ce cadou să facă. Te sfătui ca acel cadou să fie mai mult simbolic, să aibă o valoare sufletească. Ceva făcut de mâna ta, nu o cămaşă de la magazin. Dacă îl iubeşti, pune iubirea ta în ceva făcut de tine şi sigur va aprecia asta. Acum depinde şi cum e ca om, dar tu îl cunoşti mai bine.

| maya_1276 explică (pentru geop):

Multumesc pentru sfat! I-am facut acel tablou...din panza cu poza noastra, am avut supriza neplacuta sa primesc un aaa mersi in scarba, si asa a facut cu orice cadou cumparat sau facut cum zici tu cu mana mea! El nu stie sa se bucure, sa aprecieze si este foarte deranjant!

| geop a răspuns (pentru maya_1276):

Atunci fă-l să simtă lipsa cadourilor. E ca şi cum scoţi mâna pe geamul maşinii şi rămâi fără ea şi zici: "bă, dacă nu faceam asta, acum aveam mâna!"... şi tot aşa. Sau aplică tehnica lui: când primeşti cadou de la el, spune "aaa, mersi!"- în scârbă. Şi dacâ îţi va zice: "de ce faci mutre de-astea! De ce eşti fiţoasă!" o sa îi spui de la cine ai învâţat. Omul trebuie mereu "rănit" cu armele sale. Păcat că sunt oameni care nu ştiu să aprecieze ceea ce contează mai mult: sufletul. Nu m-am bucurat când am primit o bluză, m-am bucurat când am primit o felicitare de la un copil. Treci peste asta. Nu trebuie să pui suflet.

| maya_1276 explică (pentru geop):

Stii ce e ciudat ca am pus prea mult suflet, totusi e o relatie de 1 an si aproape jumate! Daca il intreb ce vrea de la viata,nu stie sa lasam timpul sa treaca,daca il intreb daca vrea nunta,azi vrea maine are alt raspuns''mai vedem'',copii mie imi zice ca isi doresti,prietenilor lui le spune ca nu! Ii place sa fie ajutat,dar sa nu de-a nimic inapoi, parintii mei tin foarte mult la el, iar el cand au ai mei nevoie de ajutor, are treaba, cand ma trimit ai mei la cumparaturi comenteaza ca el e taxiu..si tot asa! Daca ii zic sa ne despartim, nu vrea! Dar nici sa se poarte nu stie! Pe cat de mult i-am iubit, asa de repede am inceput sa ma racesc!

7 răspunsuri:
| JoJo a răspuns:

Poti sa optezi pentru un tort. Maine de exemplu e ziua iubitului meu, implineste 21 de ani si eu i-am luat parfumul lui preferat, pe care si-l dorea de mult timp, si in plus i-am comandat un tort de ciocolata in forma de inimioara. Si i-l voi da seara cu artificii in el. Cred ca e un gest dragut si o sa-l incante!happy Succes si la multi ani logodnicului tau!

| maya_1276 explică (pentru JoJo):

Multumesc,la multi ani si iubitului tau! Si scuze pentru intarziere!

| zahy a răspuns:

Pai e bine cu tablou. Si na sunteti la inceputuri cred ca ar merge de minune un culoar de la intrare pana in dormitor din petale, in dormitor aruncate prin camera petale niste lumanari niste frisca un plic mare langa tablou in care scrii cauta unde crezi ca se ascunde amantu. Normal ca sub pat si dulapu va verifica. ceao\ciao

| zahy a răspuns (pentru zahy):

P.S. Sa exprim mai bine cu frisca ii lasi un tub pe pat si unu il iei in dulap cu tine cand deschide dulapul nu ezita mazgaleste-l bine. Si un lucru foarte important scris pe plic undeva unde sa nu vada scrii, curatenia tu o faci.