| anonim_4396 a întrebat:

Bunabig grin mama m-a intrebat ce sa aleg dintre "a merge la mare" si "a/mi face ziua"voi ce/ati alege? astept raspunsuri:*

57 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Sa iti faci ziua la mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai bine te duci la mare si-ti si faci ziua acolo fara ca mama ta sa stie?winking

| sfdshsnsa a răspuns:

Du-te la mare, eu sunt din Constanta si iti zic sincer, apa e minunata.Cine stie cand o sa mai ai ocazia sa mai vii la mare.
Dar ai grija, ca de Duminica au anuntat ploaie la meteo sad

NOname
| NOname a răspuns:

Eu as pleca la mare.winking

| RoxanaCher a răspuns:

Pai, eu as alege sa merg la mare ca e mai super! Si de acolo poti sa-ti ei ceva dragutwinking

| Monna a răspuns:

Depinde. tu ce iti doresti? La mare mergi cu ai tai sau cu prietenii? vezi ce. ti place. cu cine vrei sa stai. mai da niste detalii.

| lili23 a răspuns:

Marea big grin

Răspuns utilizator avertizat
| denisa20 a răspuns:

Eu zic sa-ti faci ziua ca o data pe an e si nu implinesti acea varsta decat o data.Si ca sa nu duci dorul marii poti sa stai putin afara si te stropesti cu niste apa ca oricum sunt o multime de oameni si apa e murdara.

| Deea a răspuns:

A merge la mare. Ziua poti sa ti-o mai ti, intr-adevar si la mare poti sa te mai duci dar mai bine alegi cateva zile pline de distractie decat sa iti ti ziua si seara sa zici in gandul tau "acum puteam fi la mare". Asta cred eu.

| LucianGabriel a răspuns:

Du-te la mare.Ca daca vrei party te duci acolo la un club sau unde se organizeaza gratis pe plaja.De exemplu gasesti pe plaja zeci de locuri unde te poti distra asa daca iti faci ziua e doar o zi nu? dar la mare ai mai multe, cred.Si daca te duci la mare ai multe alte oportunitati, nu doar distractie.

| ßέßέ a răspuns:

Clar. marea love struck

| Geo4597 a răspuns:

Bună.
Îmi pare bine să te pot ajuta.
Ar trebui să îţi asculţi inima, şă vezi ce îţi spune ea, mai întâi.
Şi apoi ar trebui să cer părerea noastră. happy
Şă îţi faci ziua de naştere cu cei apropiaţi, sau să mergi la mare cu familia.
Dacă aş fi în locul tău, aş alege să merg la mare.
Pentru că în primul rând, la mare ai şansa să te distrezi o săptămână, sau cât stai tu. (timp mai mult)
La petrecerea onomastică de distrezi doar o zi, deci nu ai nici-un avantaj. Oricum, de la prieteni adevăraţi sau de la părinţi, vei primi cadouri, şi ceea ce îţi doreşti.
Sper că te-am ajutat să îţi faci o părere. happy
Îţi urez la mulţi ani, multă sănătate şi fericire în viaţă. happy
Fundiţă? happy

| iuandfto a răspuns:

Eu as alege sa merg la mare. Din bani celtuiti pentru petrecerea de ziua ta ai putea sa-ti iei ceva dragut. Eu cred ca in loc sa-ti faci ziua mai bine te duci la un suc si la o pizza cu parinti tai si dai si tu un raid prin magazinele de haine sau electronice(acum depinde si ce iti place) si pui ochi pe ceva. Asa ar fi mai distractiv.

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Pai thinking
Adevarul e ca amandoua idei ma incanta big grin

Dar, daca e sa aleg, a-si alege "a merge la mare" big grin.

:X.
:*:*

| margareta_1669 a răspuns:

Mai bine la mare deoarece o sa mai ai ocazii de ati face ziua si anul viitor.

| Adredemesconf a răspuns:

La marelove struck...
O zi buna!

| kittycat_9803 a răspuns:

Sa-ti faci ziua la mare? laughing... acum thinking nu stiu, eu una as alege sa merg la mare dar decat daca as fii cu prietenii... asa cu parintii e plictisitor :-

| inna_1376 a răspuns:

La mareeeeeeeeeeeeeeee

| victoria_9469 a răspuns:

Marea

| BruneTTe a răspuns:

Marea.Clar.

| Nicoleta a răspuns:

Mai bine mergi la mare.De ziua ta oricum nu va uita nimeni dintre cei care iti sunt alaturi.Nu cred ca daca te duci la mare nu iti mai da mama ta cadou sau nu iti mai face tort.
Alege mareahappy

| lya18 a răspuns:

Ar fi fain pentru tine sa-ti tii ziua cum ti-ar placea tie, in rest nu conteaza locatia, atata timp cat ai prietenii buni cu tine. Distractie placuta sa ai happy

| Liviu a răspuns:

Du-te frate la mare
laughingCE faci?
Bei fumezi de ziua ta acasa? o freci in casa cu tovarasi? la rece?
Du-te la mare mai vezi un baiat ceva mai arunci ` un ochii ce mai e nou
NU sta priponita in casa daca ai o asemena ocazie
Eu nu am sarbatorit nici o data acasa ziualaughing
Nu mi-a placut si nu imi placehappy

| shtephie a răspuns:

As merge la mare si as face un party acolo happy

| Nimic special a răspuns:

As alege mareeaa...
1. te brontezi
2.balaceala
3. shopping
4. distractie
laughing)

| fluturas a răspuns:

La mare love struck

| roxy_2350 a răspuns:

Logic ca marealove struck

| Zenithf a răspuns:

Lol, si eu zic tot la mare, acum depinde cat de mult iti place la mare, poate iti place mai mult la munte? Si tu zici de ziua de nastere, nu de zi de nume (onomastica) cum a zis @Gess, nu? Mi se pare aiurea sa zica cineva asa. thinking
Bine, daca ar fi ziua mea si as putea sa-mi aleg si eu cadoul, as alege sa merg undeva pentru 1 saptamana si sa ma distrez acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mare soro, zile mai apuci sa-ti faciwinking