| Micha_1493 a întrebat:

Eu sunt insarcinata si trebuie sa nasc in iunie, insa nu pot pastra copilul din cauza unor probleme familiare. Vreau sa il dau chiar din maternitate! am vazut ca sunt multe persoane care isi doresc un copil. Daca cunoasteti pe cineva va rog sa imi raspundeti, pentru ca nu vreau sa il las la voia intamplarii!

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru ca si eu am doi copii, te rog foarte mult sa gandesti foarte bine acest moment in care tu doresti sa incredintezi copilul unei familii. Spun acest lucru pentru a nu regreta acesta hotarare, copilul se va face mare si te va cauta si prima intrebare va fi ''de ce ''?

| EUSIATIT a răspuns:

Sincer cred ca ti vei schimba parerea cind vei naste. sigur. doar poate ca daca nu ai familie sau esti prea mica sau poate tatal copilului nu vrea sa stie de el. Dar de ce ai facut copil. CITI ani ai? nu te ia gindit inainte? grava situatie. poate gasesti pe cineva aici te ajuta cineva. as fi curioasa sa stiu ce virsta ai si in ce imprejurare ai facut acest suflet...

| Anca a răspuns:

Ai 21 de ani. Nu esti un copil!
Ce naiba!
Nu ai lucrat pana acum nici 1 an pentru a lua ajutorul acela pe care il iau mamicile?
Cum te poti gandi sa dai copilul care creste in fiecare zi in tine si care abia asteapta saºsi vada mama, adica pe tine? :O
Tu gandesti cu inima? E copilul tau!
Cum poti sa-l nasti si sa il dai altora. Cand o sa-l tii pentru prima data in brate si o sa te uiti la el nu o sa simti nimic? Sau nici nu o sa pui mana p el...
In loc sa te gandesti la un nume pentru el-ea, sa te gandesti cum sa faci sa fie bine. tu te gandesti cui sa-l dai.
Trist...

Trageºl la raspundere pe tatal copilului pentru aºti oferi pensie alimentara. E si vina lui. Nu lºai facut singura!
Nu mai sta cu mainile in san!
Vorbeste cu parintii tai. Banuiesc ca deja stiu ca esti gravida.
Spuneºle ca vrei sa pastrezi copilul, ca o sa iei legatura cu tatal lui sa. ti dea pensie alimentara si sa te ajute si ei saºl cresteti.
Nuºi un capat de tara! E un copil care peste cateva luni iti va spune mama, iar cand va fi mare iti va fi alaturi.

O sa regreti daca o saºl dai. Si problema e, ca oricat teºar durea peste ani nu mai poti merge saºi spui ca esti mama lui, pentru ca iºai distruge viata.
Gandeste-te bine!

| danutzsan a răspuns:

Să faci toate demersurile pe cale juridică, legală, să nu cumva copilul să ajungă pe mâna unor oameni certați cu legea. Dar poate problemele familiale se vor rezolva și nu va trebui să iei o astfel de decizie. Dumnezeu să te ajute!

| Stefania . a răspuns:

Mai bine incerci sa il pastrezi. gandeste-te ca si lui o sa ii fie rau cand va creste si va afla ca este adoptat si va veni vremea cand si tu o sa regreti ceea ce ai facut dar ceva fi mult prea tarziu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem niste parinti care si-au pierdut copilul nascut prematur acul 2 saptamani.ne dorim din tot sufletul un copil. daca hotararea ta a ramas aceeasi imi poti scrie pe e-mail:oana_18nov@yahoo.com

| Micha_1493 explică:

Am 21 de ani, Parintii mei nu ar fi de acord acum sa am un copil. Sunt sigura ca nu e cea mai buna alegere, dar prefer sa-l dau spre adoptie unei familii care isi doresc acest copil si nu-l pot avea din diferite motive. Eu m-am simtit foarte bine pana in a 7 a luna, chiar atat de bine incat nici nu banuiam sa am un copil, avand in vedere ca in lunile acestea am mai avut si scurgeri pe care le-am luat drept menstruatie si faptul ca eu de la 14 ani de cand am avut prima menstruatie am avut probleme sa nu-mi vina in fiecare luna nu am bagat de seama. Cu tatal copilului nici nu mai tin legatura, a fost o relatie de 2 luni. Stiu ca a fost o incostienta din partea mea, dar nici n-as vrea sa-l parasesc cine stie pe unde...

| carmela_6845 a răspuns:

Buna! Noi am fi fericiti sa infiem bebelusul tau, daca nu si-a gasit deja familia potrivita!
adresa e-mail nickmicon@yahoo.com / tel. 0723685828
te rog, contacteazane!