| stilfersanvito a întrebat:

Buna,
eu trebuie sa plec in strainatate si ar trebui sa imi vina o citatie acasa, daca nu ma prezint la tribunal cand sunt chemat, ce se poate intampla, sau cum as putea proceda

Va multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui doua detalii importante: felul procesului (civil ori penal) si calitatea ta in proces (reclamant, parat, inculpat, martor, etc). Revino cu acestea si o sa-ti dau un raspuns concret. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite un mesaj D-lui Ioandelasal, cu amanuntele necesare; este avocat si te va indruma perfect.Numai bine.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru apreciere. Te rog nu mai spune ca sunt avocat, nu vreau sa-mi arog o calitate pe care n-o am. Asa cum am spus, in mai multe randuri, sunt doar jurist. Numai bine!

| stilfersanvito explică:

Am fost prins baut la volan...mi-a iesit 1, 15 respectiv 1 la mie in sange.
Mai am o condamnare cu suspendare din 2009 pentru furt calificat(3 ani pe 5 ani).
Am fost la parchet de unde mi s-a zis ca o sa ajung la tribunal si sa astept o citatie, insa eu trebuie sa parasesc tara.
Va multumesc