| AleXanDrAbLue a întrebat:

De curand am vandut un apartament,eu pana acum nu stateam bine cu banii dar nici nu muream de foame(cum se spune),chestia e ca brusc unii au inceput sa sune mai des, altii nu ma saluta pe strada sau imi vb foarte rece.Nu mi-au cerut bani si i-am refuzat,nu le-am vb de sus(cum e vorba). Cand ei si-au cumparat ceva scump/renovat casa etc. eu i-am felicitat,ma jur ca,chiar m-am bucurat pentru ei,acum ei sunt invidiosi? cand niste prieteni de-ai mei(cuplu)si-au facut bucataria super fain eu i-am felicitat, acum cand eu imi renovez casa nici macar nu ma baga in seama pe strada.de ce?

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Atata vreme cat nu mananci din farfuria altuia, cat faci totul din munca ta......barfele chiar nu au importanta! Sa fii tu sanatos si bucura-te de viata!

| Zenithf a răspuns:

Poate ca tie nu-ti pasa de capra vecinului, dar lor vad ca le pasa. Nu esti roman adevarat, de unde ai venit, imigrantule? rolling on the floor

| mona a răspuns:

Invidia e mare...

| blueheart a răspuns:

De ce iti pasa asa de mult? Trateaza-i cu indiferenta si traieste-ti viata, doar nu traiesti cu vecinii si prietenii happy

| frikk a răspuns:

Asa sunt oameni(invidiosi) happy alteori saluta alte ori nu saluta se bucura pentru cei din jur nu se bucura happy si asa mai departe.
ps:bravo pentru renovare si multe alte schimbari din viata ta big grinbig grin