| AleXanDrAbLue a întrebat:

De curand am vandut un apartament si am obtinut o suma de bani(nu foarte mare dar avand in vedere ca niciodata nu am dus-o bine cu banii..sunt multumita de suma primita),dar de cand am acesti bani cativa prieteni nici nu ma mai baga in seama, fratele si sora mea in fata imi vb frumos si pe la spate ma jignesc in toate felurile si spun ca nu le-am dat bani cand de fapt le-am dat.si ei la randul lor au vandut un apartament si o garsoniera si eu nu le-am cerut nici un leu(si nici nu mi-au dat,,cadou"un suc macar)in schimb eu le-am dat lor bani(nu mult dar le-am dat)acum brusc isi aduc aminte ca mi-au adus mancare cand eram internata la cluj, ca mi-au imprimutat bani(ma jur ca nu mi-au dat 1 leu).sa nu mai zic ca o vecina si-a adus brusc aminte ca mi-a imprumutat 200 de euro acum 3 ani iar eu am pus mana pe euro prima data in viata mea atunci cand am vandut apartamentul.Nu sunt genul de om care se lasa prostit dar ma simt atacata din toate partile.fratele meu e genul violent(pana acum nu cu mine dar nu se stie)iar sora mea e mahaloagioaica.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

In primul rand sper ca nu ai bani prin casa. Daca ii ai in banca pe toti scoate-i si pune-i in mai multe banci. Niciodata nu-ti tine o suma mare de bani in acelasi contwinking
In al doilea din pacate banii au prostul obicei de a scoate ce-i mai rau din oameni. In locul tau as incerca sa-i investesc cat mai repede in ceva. Fie un teren, o casa noua undeva in alt orasel pe care sa o inchiriez, o afacere mica..sau ma rog, orice. Odata ce ai consumat banii nu mai au ce sa iti ceara.
Cat despre cei care te "ataca" fa-te ca nu pricepi si in nici un caz nu pune la suflet. Asa sunt unii oameni... uita de orice cand aud de bani. Si pe viitor cand mai faci bani...nu mai spune la nimeni!
Parintii tai nu mai sunt in viata? Poate te pot sfatui ei in legatura cu fratele si sora ta happy
Bafta, fi tare si investeste cu capwinking

| AleXanDrAbLue explică (pentru Vix999):

1.am banii in 3 banci
2.cand le-am spus ca vreau sa investesc banii cumparand o garsoniera si sa o inchiriez mi-au spus ca irosesc banii...
3.suntem toti socati de adevarata fata a fratilor si,, prietenilor''mei
4.iti multumesc

| Vix999 a răspuns (pentru AleXanDrAbLue):

Foarte bine ca ai banutii impartiti.
Sfatul meu : Investeste fara ca ei sa stie. Tine secret pana faci deja treabawinking
Si chiar nu e risipa de bani sa iei o garsoniera pe care sa o inchiriezi...iti da atat un venit stabil lunar prin inchiriere cat si ..cand preturile si-or reveni poti face profit daca o vinzi.
La fel e si cu un teren...doar ca ala nu iti da bani lunar ca nu ai cum sa l inchiriezi
Cat despre fratele si sora ta imi pare rau ca sunt oameni asa urati sad Poate familia ta poate ajuta la diminuarea conflictelor.
BAFTA multawinking

4 răspunsuri:
| Mihai8711 a răspuns:

Oamenii sunt invidiosi nu ai ce sa le faci dar daca ai destui bani nu le mai da lor fa-ti o afacere, nu prietenii iti dau de mancare pune-te pe picioarele tale!

| cristinel87 a răspuns:

Pierde-ti urma sa nu mai stie nimic de tine.Vino la minelaughing))))))))