| Justmeandmysmile a întrebat:

Am nevoie si eu de cateva sfaturi si pareri. Desi am slabit 11kg (aveam 68 kg la o inaltime de 1.61) sunt inca extrem de complexata de felul in care arat. Inclusiv la fata, in onglinda arata ok da cand pune cineva aparatul foto pe mine ies urat. SI sunt complexata ca am coapsele mari din neam ( asa au toate fetele din familia mea) si tot mi se pare ca sunt grasa.Pe twitter (@Luluw2410) daca puteti intra e o
poza cu mine toata e cea de la profilul de pe twitter daca dati click pe ea si inca una in ultimul tweet al meu. CUm vi se pare? Sunt foarte complexata, colegele zic ca-s frumoasa si un baiat de care-mi place dar cred ca el nu e sincer desi zice ca e, iar fetele, asta e datoria lor. Multumesc! Postez asta fiindca sunt nesigura pe mine...

Răspuns Câştigător
| Resurrection a răspuns:

Nu mai fi nesigura pe tine. Gandeste-te la toate fetele care au cu adevarat probleme, faptul ca nu esti fotogenica nu este o problema.
Iar faptul ca ai coapsele mari, multa lume se uite dupa asta si e un lucru pe care il vor. Nu ai de ce sa fi complexata si sa te simti aiurea.
Uita-te la oamenii din jur si vezi cati au probleme, gandeste-te cati au cu adevarat probleme estetice si nu se plang, asa o sa iti dai seama ca nu ai de ce sa te simti aiurea

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pai asta inseamna ca acum ai 57 de kg, cei drept trebuie sa mai dai jos cam 5 insa trebuie sa ai mai multa incredere in tine. Stai si uita-te in oglinda, gaseste locurile unde mai trebuie sa slabesti si locurile unde esti avantajata. Scoate-ti calitatile in evidenta pentu ca ai cu siguranta si ai mai multa incredere in tine.

| Pricked a răspuns:

Nu esti grasa!

Si faza cu "Nu arat bine in poze."- poate nu esti fotogenica.
Bafta!

| Lydia28 a răspuns:

E doar lipsa ta de incredere in tine, te-ai invatat sa crezi despre tine ceva nasol si nu-i mai crezi pe ceilalti indiferent ce si cum si in ce fel ar spune-o. Crede-ma am trecut pe aici! Trebuie sa-i crezi pentru ca problema e la tine, ca tu nu crezi ca esti frumoasa, sau slaba sau cum vrei tu sa fii: perfecta! Dar stii ce? Conteaza sa fii multumita ca ei te apreciaza!

| Karmesytta a răspuns:

Mdaa asa si eu is complexatalaughing) Nu imi suport nasul si tot timpul ma vad urata in timp ce toti imi zic ca nu-i asa dar degeaba eu o tin pe a mea...

| AndreeaCh a răspuns:

Hi.da cum ai slabit atit?

| Justmeandmysmile explică (pentru AndreeaCh):

Mi-am controlat portiile de mancare ca mancam in cantitati mari si una dupa alta fara oprire. Dimineata mananc iaurt activia simplu, la scoala sandvis sau ceva covrigi, bakerolls, mai rar ceva de la patiserie, la pranz masa normala si seara daca mai tin neaparat sau mi-e foame seminte sau 2 felii de sunca. SPort nu prea am mai facut ca am inceput scoala in vara faceam zumba happy

| AndreeaCh a răspuns (pentru Justmeandmysmile):

Mm, pe bune? in cit timp?

| Justmeandmysmile explică (pentru AndreeaCh):

Vreo 5 luni. Ce-i drept am avut perioade in care stagnam sau mai puneam inapoi un kg dar am trecut peste big grin. As fi dat mai mult, ca am 16 ani, e mai usor sa slabesti la varsta asta.