| iwi7eueh2m92u a întrebat:

Bună. Deci luna viitoare este ziua de nastere a iubitei mele...și cu o zi înainte este si ziua ei de nume. Cum ar fi mai bine sa procedez în cazul ăsta, îi dau tot cadoul de ziua de nastere sau ii dau o parte de ziua de nume și cealaltă ziua următoare?!
Sau ar fi mai bine ca de ziua se nume sa ii iau un buchet de flori și ziua următoare cadoul?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Varianta de buchet in ziua de nume si apoi cadou in ziua de nastere pare super ok.

| Hyperion7 a răspuns:

Pentru ziua de nume ii poți lua ceva nu foarte wow, pentru a lăsa adevărata surpriză de ziua ei
Un buchet de flori ar fi ok de ziua onomastică, iar de ziua ei acel cadou
Bafta!

| Sekim a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa cumperi un cadou frumos si mai important pentru ziua ei de nastere? Pentru ziua de nume oricum ar trebui sa iei ceva simbolic, gestul sa conteze. Daca tot e ziua de nastere chiar dupa ziua de nume, cumperi un cadou frumos pentru ziua de nastere. Daca tu doresti si tii neaparat sa ii cumperi si flori de ziua ei, go for it, e alegerea ta si depinde doar de cum vrei sa joci. Spor