| CarameleCuLapte a întrebat:

deci sora mea are aproape 10 ani, si eu am 12 ani, asa si de la varsta de 6 ani, este plecata in Franta cu matusa noastra si vine in tara de 2-3 ori pe an, si acolo invata la scoala, iar eu stau cu parintii in tara, si acolo matusa a fost ajutata de un barbat pentru un loc de munca, si ei tin in fiecare zi legatura, asa si barbatul acela are o fiica de 12-13 ani, si ea este frantuzoaica, si sora mea stie franceza foarte bine, si ele doua de vad foarte des in fiecare saptamana, si mie imi este foarte dor de sora mea, ultima data a venit acum 3 luni si a stat doua saptamani, si de acum vine in decembrie, dar s-ar putea sa vina si peste o luna, mai precis este in decembrie, asa si o iubesc mult pe sora mea, ne intelegem bine, si vreau si eu sa fiu langa sora mea, cum sa o conving sa vina in Romania? Mentionez ca ea si-ar cam dori sa vina, eu vreau sa o conving precis, nu ar fi corect sa se vada mereu cu prietena ei si eu sa nu ma vad cu sora mea zilnic, mentionez ca in afara de ea nu mai am alti frati sau surori, sunt geloasa pe prietena ei!

1 răspuns:
| cosmin014 a răspuns:

Incearca sa le spui parintilor, sigur o sa te ajute.