| gOolanCaaa a întrebat:

Buna dimineata TPU... Vreau si eu niste mesaje cu Urari alea, alea de Craziun V a rOog:* happyhappyhappybatting eyelashes Mai repede Va rOOog:*

Răspuns Câştigător
| Zoet a răspuns:

Bună!
"Cu ocazia mult asteptatei sarbatori a Craciunului iti urez ca pacea si calda speranta a Pruncului Iisus sa iti lumineze sufleul, sa iti aduca fericire si liniste interioara tie si celor dragi!"

"Fie ca inima ta calda sa topeasca zapezile iernii, iar sloiurile de gheata sa se transforme in lacrimi cristaline de fericire, alinand prin lumina si dragoste sufletele cuprinse de melancolia sarbatorilor de craciun"

"Ridica-ti fruntea ta CRESTINE
Azi catre RASARIT,
Si-n casa CANDELA SA ARDA
Caci DOMNUL NOSTRU S-A NASCUT!"

"Nasterea Domnului sa va gaseasca cu sufletele linistite, pline de bucurie, cu mesele imbelsugate si copiii sanatosi, sa aveti parte de tot ce e mai bun si curat in viata, gandul bun sa va insoteasca pretutindeni, zambetul sa nu va dispara niciodata de pe buze. "

"Acum cand ingerii coboara pe Pamant pentru a vesti Nasterea Domnului cu aripele lor ating sufletele noastre luand cu ei toate supararile si lasand in schimb lumina si speranta, va doresc un Craciun fericit"

"Un gand frumos pentru toti cei dragi si un gand de multumire pentru darul pe care ni l-a trimis Dumnezeu acum 2000 de ani. Sa nu uitam ca aceasta noapte este Darul lui Dumnezeu pentru noi, este noaptea in care Dumnezeu s-a nascut ca om."

"In noaptea sfanta de Craciun lasa deoparte grijile si supararile. Deschide-ti inima si primeste un strop din binecuvantarea care se revarsa peste lume in aceasta noapte!"

"Stralucirea stelei de Craciun sa va lumineze inimile, iar in sufletele voastre sa se oglindeasca lumina calda a lumanarilor."

Îţi urez şi eu Crăciun fericit!

2 răspunsuri:
| winston a răspuns:

Sa ninga incet deasupra ta cu fulgi de fericire. Sa-ti fie visurile un zbor maret si plin de implinire. Povara vietii fie-ti un car cu sanatate.Sa-ti fie sufletul scaldat in stropi de bunatate. Sa ai oricand in drumul tau un soare zambitor. Sa ai alaturi chipuri dragi si-un inger pazitor!

| Kamakura a răspuns:

Pe la geamuri sunt steluţe,
Iar pe foc sunt sărmăluţe
Bradul e in colţul lui,
Moşul e la treaba lui
Să ne fie noua bine
iată şi crăciunul vine!