| VandSunete a întrebat:

Buna Draga TPU
Am si eu o intrebare la voi vorbesc cu o fata si Vreau sa i spun ceva si nu stiu cum Si daca fac bine
Deci sunt vreo 4 lucruri pe care nu le inteleg Si nu stiu cum sa i spun Ca nu vreau sa, se supere pe mine sau alt ceva pentru ca o iubesc prea mult si nu pot sa indraznesc nici cum sa i spun
*Deci prima e asa
Am fost intr-o zi la ea si din vorba in vorba am auzit-o pe maica`sa ca a spus, SPER CA NU TI-AI TAIAT PARUL
Ea A spus Nu Doamne feri cum sa imi tai parul
eu unu am ramas foarte socat cand am auzit
Ei cred ca ca femeie nu ai voie sa iti tai parul
Eu unu nu cred asta pentru ca, in biblie scrie ca PARU IA FOST DAT CA INVELITOARE DEASUPRA CAPULUI dar asta nu inseamna ca nu ai voie sa iti indrepti parul sau sa il tai,
Si vreau sa spun ca imi place parul cum il are Foarte mult dar nu vreau sa creada ceva ce nu mi se pare corect
*A 2 intrebare
Mie imi place foarte mult sa merg la sala de forta si mi-a spus ca, ca e pacat sa meri la sala pentru ca, dumnezeu nu face spot, dar daca eu o fac pentru ca imi place foarte mult nu sa arat la altcineva nu stiu ce sau din alte orgoli pur si simplu imi place ca imi consum din energie si, In acelasi timp ma mai pun si eu masa pe mine. Ma gandesc ca sunt uni oameni care au ceva probleme si le e indicat sa faca sala etc...
*A-3-A intrebare
De ce e pacat sa, umbli in pantaloni ca femeie In biblie scrie asa FEMEIA SĂ NU POARTE ÎMBRĂCĂMINTE BĂRBĂTEASCĂ. Dar eu cred ca e intelesa gresit! de uni oameni sunt pantaloni si pentru femei, sa nu spun blugi, in acelasi timp Camasa e pentru barbati dar o poarta si femeia, de ce se refera mai mult la fusta? daca Vrei sa, alergi nu ai voie sa iti iei o perechie de pantaloni pe tine ca, e pacat? Nu ai voie sa, mergi la bazin Nu ai voie sa, meri la mare baraj etc. cea ce e ceva frumos, Crede`ti ca dumnezeu a dat marea doar asa? Asa nu isi mai are nici un Inteles intotul, sa stai in apa in fusta. Nu stiu ce sa spun e incomod si daca e sa o iei asa se ridica fusta la suprafata, Eu cred ce e scris in biblie doar ca Uni oameni Incearca sa mai adauge Defineste mai mult cuvantu. Nu sunt absurd Mi-se pare ceva normal ca femeia sa poarte fusta Pentru ca, sa nu fie ispita dar, Sa spui ca, daca porti pantaloni ca, sa alergi sau altceva, e pacat O Spun cu cea mai mare incredere Ca nu cred asa ceva Nu am gasit nici unde in biblie sa fie scris asa ceva Direct!
*Si a -4-a intrebare
Vreau sa va rog sa va puneti intrebarea urmatoarea intrebare
De ce esti Esti pocait? Pentru ca iti place sau pentru ca iti e frica sa nu ajungi in iad?
M-am gandit ca poate voi avea copii Si eu nu vreau ca, sa i influentez sa fiu pocaiti vreau ca sa, simta ei Sa isi doreasca ei foarte mult sa simta Chemarea lui dumnezeu... Eu doar sa, le explic unele lucruri ce e bine si de ce cred ca e bine Nu vreau sa fiu pocaiti doar pentru simplu fapt ca, Vor sa isi castige viata eterna De frica si sa, nu ajunga in iad? Eu cred ca 80% din oameni credinciosi il iubesc pe Dumnezeu doar pentru faptul ca, Vor sa ajunga la el Sa aiba viata eterna,
Punetiva intrebarea De ce il iubesti pe dumnezeu fi sincer si daca il iubesti pentru cea ce a facut si iti place atunci apreciez asta dar fi sincer cu tine...
Eu ma gandesc serios la o relatie frumoasa cu respectiva Ma gandesc ca poate vom avea copii Vreau sa traiesc Doar si doar cu ea Dar am intrebarile astea in gand si nu stiu cum sa i explic sa o fac sa, inteleaga, ce cred eu Eu Nu as schimba nimica la ea NIMICAAA doar ca nu vreau sa traiasca in minciuna, Si vreau sa mentionez ca, eu nu sunt pocait Pentru ca, Eu nu am incredere in Biserici Si o spun cu incredere iar, peste 85% din biserici sunt facute doar pe plan de afacere Nu vreti sa va imaginati cat se castiga din asa ceva... Si credeti`ma ca o spun din proprie cunostinta stiu ce vorbesc e adevarat poate sunt cateva adevarate dar sunt foarte foarte putine... interesati`va si o sa vedeti ca am dreptate, Dar asta nu inseamna ca nu cred in dumnezeu si ca nu imi place sa, ma rog sa, vorbesc despre dumnezeu sa il vestesc.
Va Rog Foarte frumos sa imi spuneti ce sa fac... Cum sa i spun cea ce gandesc ce simt fara sa o fac sa se supere fara sa creeze gandiri pe termen lung sa ramana cu asta in minte... pentru Ca Credeti-ma o iubesc cu adevarat si As fi in stare sa cred si eu ce spune pentru ea Dar eu vreau sa inteleaga ea ca sunt lucruri care sunt interpretate gresit biblia a fost scrisa si rescrisa de oameni de multe ori si ce li-s-a parut corect au lasat si ce nu nu au sters, au fost proroci falsii! cea ce si in biblie spune, E foarte greu sa o intelegi biblia, la fel cum meri la biserica pastorul iti explica ca nu ai voie aia aia aia aia aia, dar tu faci ce spune el nu cercetezi AI voie sa faci aia? de ce nu ai voie? Si asa s-a creat niste minciuni foarte mari pentru ca omu doar asculta, dar nu gandeste Gandeste dar gandeste prost, citeste dar citeste fara sa gandeasca.
Cu respect Astept niste raspunsuri de la voi Si nu vreau Sa ma judecati pentru cea ce am scris e cea ce gandesc si mi `se pare corect Ganditi`va bine ce vreti sa imi sugerati Ganditiva ca, poate sa schimbe o viata In Bine sau RAU, In acelasi timp nu vreau sa fiu criticat pentru greselile gramaticale

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai asta, a inceput sa ninga pe la voi? daca doresti multe raspunsuri posteaza intrebarea la Religiewinking

| suMRed34 a răspuns:

Femeia este sfatuita din Biblie sa nu se imbrace vulgar, nicidecum sa nu poarte haine barbatesti iar chestia cu sala, ca Dumnezeu nu face sport, argumentul asta este stupid si irelevant.Ar trebui sa ii spui sincer tot ce crezi si sa argumentezi ca lui Dumnezeu ii place onestitatea si detesta minciuna, care e un pacat capital si atunci sigur nu se va supara daca este credincioasa. Mult noroc!

| PrafMagicXd a răspuns:

Ce intrebari :l posteaza si tu la religie daca tot e vorba de preoti sau biblie

| VandSunete explică (pentru PrafMagicXd):

Asta fac acuma, nu de mult am aflat de acest site