| VandSunete a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare la voi In legatura cu prietena mea Ea crede ca, nu are voie sa isi taie parul ca, e pacat... Eu stiu ca in biblie scrie ca parul i-a fost dat ca invelitoare de-asupra capului dar nu scrie ca nu ai voie sa il tai. sau sa il indrepti.
O data nu stiu despre ce era vorba si a intrebat-o maica-sa daca si-a taiat parul si a spus doamne feri cum sa imi tai parul, nu stiu oare sa i spun ca eu nu cred asta sa nu i spun? dar nu vreau sa, traiesc cu gandul ca crede ceva ce eu Cred 99% ca e interpretat gresit ce imi sugerati sa fac... astept raspuns mersi mult.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

FUGI UNDE VEZI CU OCHII! Tu iti dai seama ce e la ea in chiloti? Cit de retrograzi pot fi unii, mama-mama! Cred ca dumnezo' nu da nici un semn de existenta ca inca e stupefiat de cit de moluste pot fi unii si ce chestii fac in numele lui/crezind ca asa vrea el...

| VandSunete explică (pentru KodrutZ):

Doar la parul de pe cap crede...

| KodrutZ a răspuns (pentru VandSunete):

Of. Preotul care a botezat-o pe fiica-mea era si tuns scurt, si fara barba. Ortodox. A terminat vreo trei facultati si e si nu-stiu-ce reprezentant/insarcinat cu finantele al patriarhiei moldovei si bucovinei. Din ce observ, nu l-a batut dumnezo' ca s-a tuns. Chiar din contra...
P.S. Du-o sa stea de vorba cu un popa tuns. Of, of...

| sublime89 a răspuns:

De ce religie e?

Răspuns utilizator avertizat
| RuxandraBianca a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta o data

| monicutzaMonicutz a răspuns:

Prietena te crede in superstii chestia asta cu taiatul parului este o super stitie si mai sunt si altele eu te-as sfatui sa incerci sa o faci sa inteleaga ca nu are nici o legatura pacatul cu taiatul parului... eu cunosc un preot care este si prof de facultate care avea parul lung si s-a tuns scuurt nu foarte dar s-a tuns...
Sper sa ti fi fost de folos raspunsul meu daca da trimite-mi un mesaj daca nu tot asa...te astept