| anonim_4396 a întrebat:

Eu ma inteleg foarte bine cu tatal meu de obicei. Ieri mama era mai nervoasa si eu si tata ne "jucam" si am inceput sa ne "jucam" si cu ea numa ca ea s-a enervat si dupa aia a inceput sa planga. Clar ca m-am simtit naspa si tata s-o cam suparat dar am decis sa nu vorbim cu ea pana ii mai trece un pic. Si astazi as vrea sa vorbesc cu ea fara sa stie tata pentru ca nu stiu ce i se intampla. Cum as putea sa procedez? Si sa nu o supar daca spun ceva gresit?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Las-o, probleme femeiești, factori biologici, nu știi tu.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Foarte bine ca iti pasa! Vorbeste cu ea, spune-i ca esti ingrijorat pentru ea, si ca esti alaturi de ea orice ar fi.

| mahomie4life a răspuns:

S-ar putea sa aiba o problemă,încearca sa-i arati cata incredere ai in ea,si cat o iubesti, ii poti spune ceva despre prietenii tai, astfel s-ar simtii 'de folos', sau poti pur si simplu sa vorbesti cu ea, spune-i mai intai ca o iubesti si roag-o sa te lase sa stii ce se intampla cu ea...