| Olivia567 a întrebat:

Bună, eu și iubitul meu ne certasem ieri foarte tare, el era puțin nervos fiind nervos m-a lovit dându-mi o palmă. E prima data când reacționează așa, și-a cerut scuze și a zis ca nu va mai face așa ceva, voi ce credeți? Vreau sa menționez ca e prima data când reacționează așa.

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stim daca va mai face sau nu pe viitor, insa de obicei cine loveste 1 data va lovi si a 2-a oara, din obisnuintawinking

| Violleta2022 a răspuns:

Daca prima palma a si aparut, apai vor urma si altele, fiindca acesta este caracterul omului violent. scuzele nu fac doi bani, sunt doar un alt motiv ca sa te supui lui si se te manipuleze iar alta data vei primii mai multe palme, daca acum continui sa stai cu el.

Fugi, fugi acum pana nu se intensifica bataia, ca-i om violent si viata buna nu poti avea cu acesta.

| Hyperion7 a răspuns:

Accepta sa vina și altele sau pleacă! Nu exista alte variante!

| AliGab a răspuns:

Daca un baiat ar fi dat in mine cat am fost nemaritata, l-as fi parasit in clipa urmatoare. Ai grija ca lupul isi schimba parul, dar naravul ba.
In conditiile unei casnicii cu copii sunt mai multe lucruri la care te gandesti cand apare o asemenea situatie si nu este frecventa, dar cand esti fara obligatii ce te-ar tine langa un om care da in tine, in afara de prostie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cat timp sunteti impreuna? Sincer nu e ceva normal dar daca el e bataus cu baietii si foarte cocalar atunci a ractionat din reflex si nu e periculos. Te-a trata ca pe unul dintre prietenii lui. Cu toate astea daca in general ti-e frica de el sau e o ierarhie in relatie in care el are mereu dreptate ar trebui sa te desparti de el. Poti sa imi dai mesaj daca vrei sa vorbim mai mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum înțeleg de ce te-ai obișnuit cu amenințările surorile tale ca te va înjunghia Doamane Dumnezeule ferește. Fiindcă consideri bătaia o normalitate și agresivitate o normalitate. Dacă accepți Bătăi lui cu o reflecției vei deveni reflexia lui permanentă. Astăzi se enervează puțin îți dă o palmă mâine se enervează puțin îți mai da un croșeu la coaste din "reflexie" "săracul ca el nu știa ce face" luna următoarea îl mai calci puțini pe nervi iar primești un capac la ureche "din" "reflexie" ca el este "om" "bun" "săracul" "nu știa ce face" sunt curios de ce îi dai sfat în privata și nu-i spui Adevărul ca nu merită să fie tratată ca un sac de box cu "refelxi" și ca o fată si un om.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu de unde ai tras concluzia asta. dar nici nu-mi pasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fi trată ca prieteni lui și nici ca tovarăși lui de cartier. Tu trebuie sa fi iubirea lui Adevărată cu Adevărat și lumina lui. Dacă astăzi se enervează puțin și îți dă o palmă peste o lună îți mai trage un pumn și un picior la coaste "săracul" "puțin" nu există așa ceva nu ar trebuie sa existe o singură palmă venită din partea lui către tine Vreodată în Viața asta ori care ți-at fi fost greșeală și fapta un om care te iubește cu Adevărat da cu Adevărat niciodată nu va ridica o sigură palmă la tine. Sper sa fi conștientă puțin măcar de palma primită și sa nu treci cu vederea vreodată la asta căci tu nu ești tovarășii lui de cartier și stradă tu ar trebui sa fi lumina lui viața lui inima lui sufletul lui nu felul în care ești tratată. Dacă într-o zi se va apuca și de băut atunci ce vei spune? Că nu era "conștient" și la beție ți-a tras un capac așa la mișto nu? Din glumă Nu? Vrei sa fi soția unuia care din "iubirea" îți mai dâ și câte un capac câte-o palmă lasă că merge la proasta asta văd că merge s-o tratez ca un câine asta vrei sa ai alături de tine? Și în Viața ta? Niciodată în Viața ta sa nu accepți nici măcar o singură palmă de la nimeni cine o fi sa fie. Nu ești sacul de box a nimănui și nici nu permite sa fi "reflexia" nimănui. Bătaia este o intenție cât se poate de conștiință și de bună alegere. Nu o reflexie și nici o greșeală sau o scăpare. Nu permiteți sa fiți bătute. Căci o sa fiți bătute. Voi știți mai bine cu bărbăței voștri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai da-i o sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai dăi o "șansă" na reușit sâte bage în spital. Doamne Dumnezeule ferește uni oamenii chiar nu-și doresc binele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mulți își cer scuze la prima palma, apoi urmează a doua, a treia și tot așa.
Eu una, la prima palma as începe să am dubii asupra inteligenței sale emoționale și stăpânirii de sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce decizie ai luat?

| ioana748 a răspuns:

Va veni si urmatoarea. Mult succes.