| harley19999 a întrebat:

Buna! Eu si iubitul meu vrem sa ne mutam impreuna. Mama mea a fost de acord, dar doar ca tatal meu nu vrea. Parintii mei il plac pe el si au incredere in el. Suntem impreuna de mult timp. Eu am 20 ani si am facultate, iar iubitul meu are 23 ani si e salariat. Ne descurcam mereu singuri. Ma mut cu el pentru ca am nevoie de liniste, fara zgomot, vrem sa fim singuri…
Cum sa il conving pe tatal meu sa ma lase sa ma mut cu el? Ar trebui sa iau decizie singura fara acordul tatalui meu? Cum pot sa ii demonstrez ca sunt adulta si pot sa ma descurc singura? Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiind majora te poti muta fara nici o problema, n-ai nevoie de acordul parintilor pentru a te muta.
Ii demonstrezi ca poti fi singura prin faptele tale, mai ales sa nu te adresezi parintilor pentru probleme mici de viata sau cuplu.

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita si binecuvantata daca nu tw-ai muta cu el fara casatorie. Daca chiar te iubeste sa mearga la tatal tau si sa te ceara in casatorie.Pacatul curviei, sexul fara casatorie nu aduce nimanui fsticire pe termen lung. Tatal tau vrea peobabil pentru tine un barbat respobsabil care sa isi asume relatia pana la capat.

| Violleta2022 a răspuns:

La 20 de ani nu mai ai nevoie de "acordul" parintilor, fiindca esti dela majora de la 18 ani si libera sa decizi ce vrei!

Daca ai cum sa te intretii si sa nu mai ceri parintilor nimic, atunci muta-te cu iubitul si fa-ti viata pe care ti-o doresti.

| Brizbriz a răspuns:

"Eu am 20 ani"
"Cum sa il conving pe tatal meu sa ma lase sa ma mut cu el?"

ii spui "la revedere" si "ne auzim"

| 1997onur a răspuns:

Oricum o vei face... ai pus întrebarea degeaba...