| anonim_4396 a întrebat:

sunt certata din nou cu prietenul meu din naiba stie ce motiv straight face ca nu ne vorbim si faptul asta ma enerveaza la culme, il vad online dar nu pot sa-i scriu nimic. Mereu ne certam din chestii minuscule dar dupa ne impacam. Ma obosesc foarte mult certurile astea. Ce as putea face? Ce as putea sa-i scriu?

17 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Eram aproape in aceeasi situatie ca si tine. Balanta relatiei noastre atarna mai mult de certuri in loc de clipe tandre si senine pana cand am zis,, STOP'' ca asa nu se mai putea continua. Am avut o convorbire foarte incinsa in care i-am spus ca daca doreste sa mai fie ceva intre noi trebuie sa fim ambii intelegatori si sa ne fortam sa nu mai fim orgoliosi pentru ca, chestia asta nu ajuta la nimic.

| FataFaraSentimente a răspuns (pentru drogh):

Iar acum? S-a rezolvat? Sau nu mai sunteti impreuna?

| drogh a răspuns (pentru FataFaraSentimente):

Nu, nu s-a rezolvat. A preferat sa stam departe si acum se preface ca nu i-a trecut, dar adevarul intotdeauna iese la iveala insa stii tu... orgoliul masculin niciodata nu ia sfarsit. Eu nu pot sa mai dau inapoi, daca el tinea mai mult la o cearta decat la propria mea persoana, e alegerea sa si i-o respect. Poate o sa-si gaseasca pe alta sa isi refaca fericirea si asta va durea, dar timpul le rezolva pe toate indiferent de cicatricile care le lasa-n urma...

| drogh a răspuns (pentru FataFaraSentimente):

Putem vorbi mai multe pe mesaj privat. Pupkiss

| FataFaraSentimente a răspuns (pentru drogh):

La mine e cam aceeasi problema doar ca eu sunt cea orgolioasa. Cat n-as incerca sa-mi las orgoliul deoparte nu pot straight face Iar el e cel care se supara repede. Pana la urma cedeaza careva din noi. Imi pare rau ca s-a sfrasit relatia voastra asa.

| FataFaraSentimente a răspuns (pentru drogh):

Bine :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa-l intelegi si tu pe el. Iar daca el nu te intelege pe tine, zii tu ceva acolo si mai lasa si tu de la tine, caci am citit undeva ca baietii sunt mai in urma in gandire. Eu zic ce-am citit, pana la urma nu stiu. Vezi tu! Sa ai o seara frumoasa.

| FataFaraSentimente a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la urma tot el mi-a scris laughing). A spus ca ii este dor de mine si asa ne-am impacat. La noi se petrec lucrurile astea foarte des, tot timpul ne certam foarte usor dar ne impacam in final. In fine iti multumesc de sfat :*

| anonim_4396 explică (pentru FataFaraSentimente):

Cu mare placere. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa-i scrii: "mi-a parut bine, la revedere!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e un semn al imaturitatii,cred ca pentru voi relatia asta e doar un joc prostesc,ori nu foarte importanta daca va permiteti sa o distrugeti din,,chestii minuscule''.
Nici unul dintre voi nu e gata de o relatie serioasa.
Iti sugerez totusi sa dai o ultima sansa ii spui frumos,,Ba baiatule,mi s-a luat sa ne certam din rahaturi din astea,hai sa incetam si sa ne purtam ca niste persoane mature, esti de acord, bine, nu esti, ne despartim''.

| MissJJ a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el despre asta, sa ii spui ca tie nu iti plac certurile, ca te obosesc si ca nu sunteti intr-o relatie ca sa va certati.De asemenea explica-i ca vrei sa stii cand gresesti si cu ce gresesti ca sa poti repara daca e cazul, nu sa stea mut pentru ca altfel o sa se repete.Intre voi doi nu exista comunicare de aceea sunteti tot timpul in disputa. Purtati o discutie in care sa va spuneti nemultumirile, ce nu iti convine tie, ce nu ii convine lui si faceti un compromis care sa va multumeasca pe amandoi. Daca nu merge, daca nu trage de relatie inseamna ca nu il intereseaza de fapt

| Copiliţă a răspuns:

- Găsește un subiect, ai putea face o conversație interesanta și vă și cunoașteți mai bine, întreabă-l ce-i place să fac și chestii, despre el. O sa aprecieze ca-ți dai interesul! :3

| qMoonShine a răspuns:

Ar trebui să pui capăt relației dacă nu vă distrați împreună, die ***. happy

| Johanna7 a răspuns:

Sunt aproape in aceeasi situatie ca si a ta...si uneori si eu ma simt satula. Nu stiu...noi vorbim intotdeauna sa descoperim cauza si apoi incercam sa o rezolvam impreuna. Comunicarea e importanta! Faceti-va propriile reguli ale voastre pe care sa le respectati si care sa va ajute, cum ar fi (e doar un exemplu, nu un indemn) sa vorbiti chiar si dupa ce v-ati certat si sa rezolvati problema..sau chestii de genul asta! happy Succes!

| FataFaraSentimente a răspuns (pentru Johanna7):

Noi vorbim in general deschis despre orice si mereu ne promitem ca nu se va mai intampla sa ne certam din lucruri minuscule. Dar se pare ca asa suntem noi si asa mereu vom fi, ne vom certa mereu as vrea cumva sa fac sa se opreasca certurile astea dar degeaba chiar degeaba. straight face

| anonim_4396 explică (pentru FataFaraSentimente):

Daca vreti sa ajungi pe la psihiatru continuati, sa te certi numai din "lucuri minuscule" da dovada de neincredere unul fata de celalalt iar asta nu se poate numi relatie