| Maddie23 a întrebat:

Buna eu sunt Katherine. As avea si eu o intrebare ce as putea face daca tota lumea ma uraste?
Parintii mei ma urasc, bunici mei, prieteni mei, toata lumea.
Adica mama mea urla si da in mine fara motiv. Si oricat incerc sa ma apar mereu ajung sa stau la mine in camera si sa plang.
Un bun exemplu ar fi acela ca ieri seara bunica mea m-a facut scuzatimi limbajul "**** cu ochi" doar pentru ca i-am tradus in romana ce au zis cei de la banca(noi traind in Anglia) iar ru suparata i-am spus ca nu sunt eu asa e ea(adica cine zice) iar mama mea a inceput sa urle la mine sa ma bata si sa zica ca e doar vina mea.
Ce as putea face? Uneori cred ca sunt adoptata. Uneori imi vine sa ma sinucid. Chiar nu stiu ce sa mai fac. Mama mea se comporta asa cu mine de cand ma stiu.
Ce as putea face? happy multumesc pentru ajutor, si sper ca macar voi sa aveti un Craciun fericit happy

Răspuns Câştigător
| deeeaqq a răspuns:

Păi, gândeşte pozitiv, nu eşti problema, prinde încredere. Încearcă să nu te mai gândeşti pentru că o să suferi, şi nimeni nu merită asta. You're beautiful and god created a blessing. Eşti adus/ă pe pământ cu un motiv, nu îți distruge viaţa prin simplul fapt că tu crezi că eşti o problemă pentru cineva. Ai încredere în propria persoană şi vei ajunge departe, îți promit

| Desireღ a răspuns (pentru deeeaqq):

Whoaa, ai răspuns serios pentru prima dată
Te-am învăţat bineee.

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la un centru si spune-le cum se comporta cu tine sau vorbeste cu psihologul scolii.

| minrest a răspuns:

Ele nu se comporta asa pentru ca te urasc, tin la tine, dar din pacate nu prea stau bine cu sanatatea mintala, au fiecare cate ceva din zona tulburarilor de personalitate. Depinde doar de tine ca, stiind ca sunt tacanite, sa nu pui comportamentul lor la inima.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iubito, sunt f trist cand aud din astea. E drept aia mari mai au indispozitii si stres. Nici asa nu se justifica un comportament urat dar daca e continu e grav. Ce sa zic? Vorbeste si tu la scoala cu un profesor/diriginte, ce ai tu pe acolo, si vezi ce te sfatuie. Cati ani ai?

| Maddie23 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Aproape 16 si mersi pentru raspuns

| Maddie23 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Aproape 16 oricum mersi pentru raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i baga in seama un timp.
Cand incepe scandalul pleaca de acolo sau uita-te si nu spune nimic.
Sau zi-le "okay, ai dreptate", ca la asta nu au ce spune.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Ai putea sa vorbesti cu ei când sunt calmi si sa le spui ce probleme ai.

| Dumitrescu_Emanuel_1974 a răspuns:

Sa te rogi lui Dumnezeu el poate rezolva totul altceva nu stiu regret dar lla oameni ce este cu neputinta la El este cu putinta

| Dumitrescu_Emanuel_1974 a răspuns:

Exista institutii de protectia copilului care te pot apara, iti inteleg foarte bine durerea si prin ce treci doar Dumnezeu si autoritatile te pot ajuta, incearca si te rog revino cu un raspuns, as vrea sa stiu ce mai faci. Iti sunt alaturi si crede ma ca pot sa iti simt durearea si sa iti inteleg frustarile. Te rog fii puternica, esti pe pamant cu un scop care la un moment dat iti va fi descoperit. Te imbratisez cu mult drag. Sunt si eu mama si pot sa inteleg.

| Maddie23 explică (pentru Dumitrescu_Emanuel_1974):

Credeam ca totul s-a rezolvat dar nu a fost asa. Tatal meu e suparat pe mine fara motiv iar mama mea tine cu el. Stiu doar ca m-am trezit dimineata, am coborat jos si toata lumea se uita la mine de parca am facut ceva rau. Mi-au zis unele lucruri care m-au facut sa plang si am plecat la mine in camera. Dar parintii mei inca nu vb cu mine. Multumesc pentru raspuns.

| Dumitrescu_Emanuel_1974 a răspuns (pentru Maddie23):

Draga mea ma bucur sa putem comunica din nou, sufar impreuna cu tine, imi pare tare tare de suferinta ta dar incearca sa te aperi, mergi la autoritati bate la usi, imposibil sa nu gasesti o rezolvare. Te imbratisez cu mult drag, ai mare grija de tine si astept vesti BUNE de la tine!

| Maddie23 explică (pentru Dumitrescu_Emanuel_1974):

Nu s-a schimbat nimic poate doar faptul ca eu "sunt vinovata de tot" sau simplul fapt ca exist. In tot ce se intampla eu sunt vinovata, azi chiar i-am zis intr-o cearta ca de ce sunt eu vinovata, ca nu mai stiu ce sa fac ca sa o multumesc sau macar sa stiu de ce sunt vinovata, ba chiar am intrebat-o de ce mai m-a facut, si i-am zis ca ea oricum nu ma vrut. Stiti ce a zis ea?:,) Nimic, pir si simplu a intrat la ea in camera si m-a lasat plangand, stiind ca eu am probleme cu atacurile de panica + ca eu de abia m-am operat la picior si am nevoie de ajutor, dar nimic...

| Maddie23 explică (pentru Dumitrescu_Emanuel_1974):

Multumesc pentru tot. Dar vorbind Serios in momentul de fata tot ce astept este sa fac 18 ani doar ca sa scap de ei pentru ca am cazut intr-o depresie de care Nu stie nimeni.

| julia5454 a răspuns:

Sa ii dai dracului pe toti. uneori gandesc asa ca tine. dar o singura viata ai si nu are rost sa ti-o irosesti pentru niste persoane de care ai sa scapi la un moment dat. nu stiu cati ani ai dar cand faci 18 ani poti sa uiti ca aceste persoane exista.