| anonim_4396 a întrebat:

TPU, nu stiu ce sa mai fac, sunt disperata. ieri am aflat rezultatele la examen la romana am luat 8, 65 dar la matematica 3, 93, nu stiu ce mi s-a intamplat, am fost prea stresata, a fost prea multa "contare" pe mine sa zicem asa, nasa, unchiul, matusile, mama "contam pe tine, sa nu ne faci de ras. etc!" daca as putea, as da timpul inapoi, mama a fost plecata la tara la bunica, si ieri am sunat-o sa ii spun, dar stia de la matusa'mea. in fine acum 1 ora a venit acasa si vad ca nu imi vorbeste, iar acum 10 minute am discutat cu ea, si mi-a spus ca este foarte dezamagita si suparata pe mine, si vad ca nu-mi mai vorbeste. eu ce sa fac? Nu ma pot stapanii din plans, nu inteleg de ce mi s-a intamplat mie asta, le aveam cu matematica, acum in clasa a 8, media am avut-o 8. nu mai stiu ce sa fac, de ieri tot plang si nu stiu cum sa o fac si pe mama sa-mi vorbeasca, sa nu mai fie suparata pe mine. sincer, la cate am pe cap. EU una sunt adoptata, tatal meu adevarata m-a dat la 5 ani "mamei" de sunt la ea acum si a plecat din tara, iar "tata vitreg" n-am. sunt asa de ciudata, eu n-am stiut niciodata ce-i aia iubire de tata si nici n-o sa stiu, iar acum femeia care m-a crescut si m-am atasat de ea in ultimul hal, este suparata pe mine rau, dezamagita [si eu sunt dezamagita de mine, nu ma asteptam] dar totusi. e normal sa fie asa? Nu stiu ce sa mai fac, imi vine sa ma omor si chiar as fi in stare sa o fac, pentru ca stiu ca o sa fie suparata pe mine toata viata. oh go on! Va rog frumos, nu vreau comentarii jignitoare, eu am postat asta aici, pentru ca sunt in depresie, plang in continuu, si ce am scris aici am scris cu lacrimi. chiar nu stiu ce sa fac.

7 răspunsuri:
| MariusSB a răspuns:

Incearca sa te linistesti!
In legatura cu ultima parte.....eu zi NO COMMENT.Cum sa faci asa ceva.O vei distruge la propriu!
Acum actiunea este recenta si este normal sa fie dezamagita ca na. orice parinte se asteapta de la copilul sau sa ia note cat mai mari.
Stai linistita, nu mai plange ca in cateva zile vei vedea ca va fi mai bine!

Du-te la ea si spune -i ca iti pare rau si ca o iubestihappy

| SmilerXd a răspuns (pentru MariusSB):

Sincera sa fiu nu stiu ce sa mai fac. nu pot sa ma duc sa-i spun asta. pentru ca, at cand o vad dezamagita de mine. ma simt un nimic. si cand ma vad si "ocolita" de restul celor din familie simt ca fac umbra degeaba pe pamant, si la cat am plans si inca plang. nu stiu de unde mai am lacrimi sad

| MariusSB a răspuns (pentru SmilerXd):

Imi pare sincer rau.Ti-am zis...lasa sa se mai linisteasca apele..si crede-ma ca se va rezolvahappy!

| SmilerXd a răspuns (pentru MariusSB):

Sper sa fie asa sad
Dar nu cred.

| neutrino a răspuns:

Daca este adevarat ceea ce ai scris, mama ta te va ierta si pentru aceasta rusine pe care i-ai facut-o cadou, dar incredere in tine nu poate sa mai aiba. Este rusinos din partea ta ca vii cu asemenea argumenete, ceea ce arata de fapt ca nu ai inteles nici acum ca vina iti apartine in totalitate.

| SmilerXd a răspuns (pentru neutrino):

"Asemenea" argumente laughing
Vai de capul tau ce prost/proasta poti fi! ***

| neutrino a răspuns (pentru neutrino):

Scuze: argumente, dar, oricum tu nu vei intelege.