| pappy18 a întrebat:

fetelor am si eu o intrebare foarte serioasa la care as vrea sa va rog sa ma ajutati si sa imi raspundeti: care dintre voi fetelor ati accepta ca iubitul vostru sa aiba un defect ( handicap fizic ) ma exact la picioare sa umble mai greu asa. dar in rest sa fie totul ok sa nu mai aiba nimic baiatul sa arate bine si sa mai aiba si ceva bani ati accepta sa fiti cu el pe perioada mai lunga? practic sa fiti impreuna? sau ati umbla cu el numai pentru bani? si var fii rusine cu el pe strada? si lati insela? tinand cont ca baiatul are defect fizic? astept raspunsul. MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| 16.laura.16 a răspuns:

Ignorand,, callitatile,, gen am bani, consider ca depinde foarte mult cat de sociabil si comunicativ esti.Trebuie sa stii sa faci o fata sa se simta bine, nu cred ca defectul fizic este o piedica intr-o relatie!

18 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da.Am avut un prieten care apoi a devenit iubit si relatia a durat 3 ani.Handicapul era la picioare de la poliomielita.Pe mine m-a socat la el ca nu era nici o clipa complexat de fizicul lui si se comporta ca orice om normal.Relatia dintre noi s-a rupt cand el m-a inselat! Era un cuceritor! S-a casatorit cu o fata frumoasa si zdravana si au trei copii! Dar, la unele persoane cu dizabilitati am vazut o unda se rautate si gelozie! O posesiune care te sufoca!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Consider ca fiecare persoana (chiar daca are un handicap fizic) are dreptul la viata si fericire. Din punctul meu de vedere handicapul nu conteaza, conteaza sufletul si caracterul pe care il are persoana respectiva.

| matchpoint a răspuns:

Intrebarea este daca nu cumva barbatul cu handicap fizic se accepta acest lucru. Nu este complexat de acest lucru si nu isi plange de mila toata ziua.Nu o va intreba in fiecare zi, in fiecare minut pe prietena de ce este alaturi de ea. Oare nu din mila? Daca barbatul accepta acest lucru femeia care a ales sa-i fie alaturi cunoscandu-i ``handicapul`` nu va considera relatia lor un lucru ``paranormal``. Pa

| eva_2950 a răspuns:

Cand iubesti pe cineva, il iubesti cu toate defectele lui! Eu cred ca trupul este doar un ambalaj(cum este staniolul la ciocolata)care acopera ceva mult, mult mai important intr-o relatie si anume sufletul.

| Ronnix a răspuns:

"in rest sa fie totul ok sa nu mai aiba nimic baiatul sa arate bine si sa mai aiba si ceva bani ati accepta sa fiti cu el pe perioada mai lunga?" si toate astea vrei sa spui ca ar intra la calitati?hee hee Faci o mare greseala happy fiindca fetele cu capul pe umeri nu au nevoie de banii tai oh go on si daca arati bine ce? straight face Poti sa fi cel mai frumos baiat din lume daca in cap nu ai nimic tot degeaba.winking Sti vorba aia... "fetelor le plac animalele si ar vrea o nurca in dulap, un jaguar in garaj, un taur in pat si un prost care sa le cumpere pe toate". happy Incearca sa ghicesti cam pe unde te-ai incadra.batting eyelashes Uite ce e... handicapul nu e un dezavantaj. Nu am idee de ce toti baietii din ziua de azi gandesc in felul asta. =/
***NU sunt fata xD dar imi place sa ajut*** happy
Inainte sa dau "Raspunde" aminteste-ti un singur lucru. Fi sincer si cel mai important fi tu insuti, restul vine de la sine. happy
Succes!

| danaalexa a răspuns:

Ca umbla mai greu nu-i o problema. eventual daca ar fi in scaun cu rotile.Si da relatii lungi da, eventual nu scurte.De rusine nu mi-ar fi rusine nimeni nu-i perfect si mai bine un handicap fizic decat unu moral.De inselat nu l-as insela pentru ca are sau nu handicap, nu-i un motiv sa-l inseli, da oricum nu is genu care sa insele, pentru bani nu as umbla cu nimeni, nu bani conteaza ci fizicu si moralu.

| RainDrop a răspuns:

Frate, le cumperi pe toate, am avut o colega cu handicap in clasele 5-8, nu mie-ra rusine sa merg cu ea, avea handicap la picioare, era foarte de treaba, banii nu prea conteaza, handicapul e o pietricica pe traseu.Nu's fata, da ajut si eu ce pot tongue

| pIsIcUtzA PuFoAsA a răspuns:

Mai mie mi se pare o chesie logica ca atunci cand cineva afre un handicap si nu prea ti al el sa te intepartezi de el dar atat timp cat tu il iubesti si te simti atrasa de el cu atat mai bine. pLUS CA DACA MAI ARE SI BANI EHE... deci serios acum daca tu il iubesti nu mi se pare nimic anormal:d

| adya77 a răspuns:

Banii nu conteaza pentru o fata care tine la tine! si din moment ce ai un suflet mare si doresti o relatie serioasa atunci sunt sigura ca vei gasi o fata care sa te merite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca chiar tin la el si imi place de el. Nu ARE nimic ca are un handicap fizic, chiar as tine mai mult la el si as vrea sa il ajut:*:*big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@pappy18, orice sac isi are peticul! Bineinteles ca fiecare isi gaseste o jumatate. Problema pe care o expui tu nu e mai grava decat aceea in care o persoana este imbecil nativ. Chiar si acela isi va gasi pe cineva si va fi relatie!
Atunci cand iubeste, majoritatea il vede pe celalalt ca fiind frumusetea, bunatatea, corectitudinea intruchipata, asa ca handicapul despre care vorbesti este relativ sau minimalizat in ochii celui ce iubeste. Fondul primeaza pentru multi inca! Sper!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da love struck. nimeni nu-i perfectt! doar ca unele fete nu prea inteleg asta oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic pentru ca e foarte greu sa te apropii de asa ceva.De obicei cei destul de demni o dau in singuratate iar o apropiere din partea cuiva ar fi cam aiurea tradusa de catre respectivul(a), adeca sa nu cumva sa i se para ca o faci din mila pentru ca totul este pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt alina am 13 ani si vreau sa o fac ca tine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fete segasesc dar baieti? cati baieti ar sta cu o fata bolnava cand voi inselati si pe cele sanatoasa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anonimo, schimbul de experienta il treci tot la categoria "inselaciuni"?

| deni a răspuns:

Nu stiu ce sa zic eu una cred ca nu aas umbla cu el dar daca as fi in situatia acelui baiat cred ca mas simti foarte rau

| andraxelay a răspuns:

Nu conteaza ca ai o problema minora ca asta. Daca ai incredere in tine si ai un suflet bun, sunt convinsa ca vei gasi pe cineva care sa te iubeasca. Esti dragut si pari ca ai si calitati multe. Chiar daca nu s-ar pune partea cu banii, tot iti vei gasi fericirea. Dar sa raspund concret la intrebare: Eu as accepta o asemenea relatie daca ar fi respect si apreciere si nu mi-ar fi rusine de asta. Si fii sigur ca multe fete gandesc la fel ca mine. Asa ca : Capul sus si mult tupeu! Vei gasi fericire unde te astepti mai putin.