| nikol_8225 a întrebat:

Funda! Baiatul pe care il plac stie asta(ma rog nu asta e partea nasoala), asa si eram intr-o perioda in care ne intelegeam de minune apoi intr-o vineri ne-am certat(asta a fost prin martie pe la inceput)si el de atunci nu mai vorbeste cu minesad. Sa fie clar mi-am cerut scuze pana acum de vreo 150 de ori.Pe mess il bag in seama si se mai ganeste sa-mi raspunda si el cateodata dar imi spune"lasa-ma sau iti dau ignore". Inainte cand imi spunea asa il lasam deoarece nu vroiam ignore.Acum ii zic"Da-mi ignore ce te costa? Ca si asa te baga omu in seama si tu nu ii raspunzi". Si dupa aceea el iar nu raspunde dar nu-mi da nici ignore macar sa stiu o treaba(ca de multe ori chiar ma enervez eu sa il abordez si el nimic...)Il intreb de ce e suparat pe mine? Ieri tot asa si i-am zis zi-mi daca mai esti suparat pe mine si te las. Iar el a zis ca tot e suparat pe minesadsad. Nu stiu ce sa mai facsad. Cum pot face ca el sa nu mai fie suparat pe mine? Si totusi a trecut atata timp... A da si in plus ma ignora si la scoala acolo nu e chiar asa de rau daca il intreb ceva mai imi raspunde dar nu mereu.Va rog ce as putea face sa ma inpac cu el? Ce sa ii spun? Si baieti cat poti sa fi suparat pe o fata? Multumesc anticipat

12 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Fiecare dintre noi trebuie sa aiba mandrie si a te "milogi" sa te ierte de 150 de ori, cum ai spus tu, cred ca este prea mult si nu are deja nici un fel de efect.
Daca era interesat de tine, dupa ce i-ai cerut iertare, prima data, putea deja sa te ierte, daca acel lucru cu care i-ai gresit, nu era un lucru garv si mai ales daca si el tinea la tine.
Mergi mai departe, mai sunt baieti pe lume si tu cred ca ti-ai invatat lectia de a te purta corespunzator cu omul pe care-l iubesti.
A continua sa-l agasezi, te pune pe tine intr-o situatie delicata si poti sa devii ridicola, daca le va spune prietenilor lui, cum te milogesti de el sa te ierte si de cat de mult te tii de capul lui.
O sa gasesti si tu un baiat care sa se indragosteasca de tine si sa te aprecieze asa cum esti, lucru pentru care iti tin pumnii.
Capul sus si gaseste-ti alte preocupari, cu carer sa-ti ocupi timpul si vei vedea ca te vei simti mult mai bine.
Inteleg ca sunteti colegi la scoala, incearca sa-l impresionezi pe el si pe alti colegi ai tai, prin performanatele scolare si prin comportament si vei vedea ca-ti va creste nivelul de apreciere in fata colegilor tai si al profesorilor, de fapt acesta fiind un lucru prioritar pentru care si frecventezi scoala, nu?

| Sin a răspuns:

"cat poti sa fi suparat pe o fata?"Si crezi ca ai vreo scuza ca esti fata? Nu conteaza ca esti fata sau baiat, conteaza cu ce i-ai gresit tu atat de grav de s-a suparat asa tare.
Daca vezi ca tot te ignora dupa atata timp, de ce tot umblii dupa el? Nu e obligat sa te bage in seama.Lasa-l in pace, da-i timp sa-si revina si sa-si adune gandurile.Tu mai mult il sufoci.

| Anduciu a răspuns:

Esti prea insistenta,las-o mai moale! Sincer, eu sunt aproape convinsa ca nu te place, deci nu mai alerga dupa el.Lasa-l in pace, nu e ultimul baiat din lume.Mai tarziu vei regreta ca ti-ai pierdut timpul cersindu-i atentie, in loc sa-ti vezi de viata.Ce ti-am spus ar putea sa te deranjeze, dar asta e realitatea.Personal,nu cred chestii de genul "il bagi in seama, o perioada il ignori si va fi innebunit dupa tine", poate doar daca aveti 12 ani. Daca tu ai incercat, iar el nu-ti da semne ca te iarta sau te place, treci la urmatorul!

| LoGaS a răspuns:

Baietii pot fi suparati pe o fata permanent. Sau ma rog se poate spune ca o ignora.Din punctul meu de vedere iti dau un sfat! Nu cred ca s-au terminat baietii la el, nu trebuie sa-i cersesti atentia.nu-l mai baga in seama o perioada si ai sa vezi ca vine el la tine. Sper ca ti-am fost de folos

| brokenkid a răspuns:

Pot fi foarte multlaughing, eu sunt genul ca stau suparat si cu luniile.Pai incearca si tu sa il faci sa se simta bine sa nu il saluti doar simplu ci sa ii scrii niste cuvinte marete care sa il atinga la suflet, atuncia sigur il vei lua.sa ii spui ca iti pare rau ca l-ai suparat, ca el este o persoana foarte importanta in viata ta si in toata perioada asta in care ati fost certati te-ai simtit chiar foarte nasol fara sa mai vorbesti cu el, sa il vezi cum se exprima,{ INCEARCA ASA, NOUA BAIETILOR NE PLACE SA FIM CREZUTI IMPORTANTI SI SA FIM SCARPINATI IN COARNE, SA II DAI IMPRESIA CA EL ESTE MASCULUL GAMA DIN INTREG CLANUL DE LEIrolling on the floor:* lasand gluma eu chiar mas simtii bine sa aud asta din gura unei fetebig grin

| Cristian_6815 a răspuns:

Parerea mea sincera sti care este? nu esti obligata cu nimic sa ii suporti comportamentul asta imatur, uita-l si mergi mai departe in cele din urma la varsta ta e pacat sa iti pierzi timpul gandindute la ce m ai face persoana X care probabil se umfla in pene si se lauda la prieteni cum te amageste pe tine si cum il cuati tu, sunt baiat am fost la fel cand nu avema minte si acum dau dreptate persoanelor ce imi sfatuiau fostele prietene asa.

| VanessaM a răspuns:

El o sa fie asa cu tine atata timp cat stie ca esti "fiarta"dupa el.
Si nu tu trebuie sa iti ceri scuze.Daca el e "suparat" pe tine, lasa-l sa fie. isi revine elhappy.Sfat:Nu te mai da interesata de el. Nu trebuie sa ii spui lui sau altei persoane care ii spune lui ca esti intr-o relatie chiar daca nu esti. Poate el vrea sa fiti doar prieteni si nimic mai mult. daca mai mult decat prieteni nu puteti fi, tine-l de cel mai bun prietenhappy

| Tsiitsix3 a răspuns:

Pai ii spui si u sa va impakati.Ii promiti ca nu se va mai intampla.Ii faci o surpriza ca sa zic...Si in plus nu esti bligata sa ii asculti figurile.Incearca sa te indragostesti de altcineva si sa te saruti cu ala de fata cu asta.Pentruka m-am gandit mai bine daca i-ai face o surpriza.el ar fi primi`o iar dupa nu te-ar mai baga in seama.E un badaran.Lasa-l in pace, Cauta`ti pe altcineva. Daca chiar vrei sa vb cu el spune-i : mai vrei sa vb cu mine da sau nu.Si gata ii spui ca nu i-ai facut nimic chiar atat de rau ca sa se supere atata timp. Fundha te rog mult:X

| SecretLover10 a răspuns:

Procedeaza asa:
1. il vezi singur undeva si il iei in brate.
2. Faci fata de catelus laughing
3.Ii zici ca iti pare rau
4.Si ca nu poti sa traiesti fara el
5.Ii ceri iertare si zii ca vrei sa fiti ca inainte
6.Ii dai un sarut si gata!
Iti zic eu nimic rau nu se poate intampla! Bafta!

| CookieRaider a răspuns:

Pai in primul rand dai putina libertate :/ adica din punctul meu de vedere daca il lasi in pace o sa vina el la tine ca asa sunt baieti! nu stiu acum parerea altora dar dupa mine daca il lasi putin in pace o perioada el o sa te bage in seama si pnm o sa fie ok :]

| adaada12 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te mai milogesti de el si sa te prefaci pentru putin timp ca esti cu altcineva si atunci sa vezi ca o sa isi schimbe atitudinea daca te iubeste! Asa am facut si eu si a functionat happy

| Andeyutza a răspuns:

Buna! eu ii dau dreptate lui cristian deoarece si eu am facut exact asa cu un tip, am stat dupa el cred ca mai mult de 3, 4 luni sa vorbeasca iar cu mine si nu a mai vorbit nu iti pierde timpul cu el eu una acum regret ca am respins atatia baieti pentru el...nu face si tu aceeasti greseala... pupici