| MoiseIonut32 a întrebat:

Buna,i-am cerut contul iubitului meu,parola de la Facebook si a zis ca imi va da contul diseara ca nu stie parola si ca este la munca,i-am spus ca ii pot lua datele si sa vad mesajele sterse si i-am zis sa imi zica daca a vorbit cu o alta fata,in afara de cea cu care a vorbit, ca am vorbit eu cu o fata si a zis ca nu si si-a sters contul de Facebook, ca sa nu existe discutii. Avem 9 luni de relatie,ma intreb,ce discutii,daca era doar acea tipa,da stiu ca am cont de baiat,pentru a ramane anonima.
El m-a mintit din start, ca sa isi stearga contul, avea nevoie de parola, ce sa fac?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te-a inselat cei asa greu de inteles?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuie sa-i ceri contul si parola. Afla-le singura! Intra pe browser si cauta in Setari/parole/ cauta parola si acolo scrii Facebook.

| MoiseIonut32 explică (pentru Salontanul):

Nu am contul lui de gmail, sau yahoo

| Salontanul a răspuns (pentru MoiseIonut32):

Nu trebuie sa ai contul lui. Intri pe computerul lui sau pe telefon (in browser)!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 0 incredere unul in altul ce rost mai are relația? Oricum relatia nu mai are rost in momentul in care va controlați unul altuia telefoanele?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Moise Ionut", "i-am cerut contul iubitului meu"?
Deja a aparut neincrederea si in relatiile gay? Aveti si crize de gelozie?
E o prostie sa ii ceri asta partenerului. Daca doreste, iti arata el, daca nu, nu ai decat sa ai incredere, ori sa te desparti de el.
Controland Facebook-ul lui nu te asiguri ca ai o relatie stabila, mai sunt atatea aplicatii prin care ar putea vorbi cu alte fete (Tinder, Instagram, SMS, Wapp, etc).
Mesajele private tin de intimitatea lui, de spatiul lui. Poate ca si-a mai intrebat un prieten o chestie jenanta, poate ca s-a sfatuit cu cineva despre relatia voastra, nu trebuie sa intri acolo. Respecta-i intimitatea.
Daca te inseala, intr-un final tot vei afla. Cu asa ceva nu va ajunge departe.

| RKBlue a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

"Deja a aparut neincrederea si in relatiile gay? Aveti si crize de gelozie?"
Si relatiile gay au probleme.Gelozie poate exista in orice fel de cuplu...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RKBlue):

As fi crezut ca baietii gay isi gasesc mai greu parteneri, dar cand o fac, se pretuiesc mai mult, fiind mai mica "oferta", mai ales in privinta inselatului.

| RKBlue a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu se pretuiesc mai mult din cauza ofertei mai mici( in general) laughing
Dar din ce am vazut, cuplurile de acelasi sex rezista mai mult.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RKBlue):

Daca e vorba de baieti, noi suntem si mai seriosi in orice interactiune cu altii.
Femeile in general au prietenii de maxim 3 ani... Si cand zic 3 ani, ma refer la cele educate. Cele mai naspa rup prieteniile dupa 2-3 luni, de istete ce sunt.
Baietii isi pastreaza si prietenii din gradinita, pe tot parcursul vietii.

| RKBlue a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

E adevarat.
Dar uneori femeile reusesc sa vada prietenii toxici iar barbatii nu...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RKBlue):

Eu ii vad si pe aia, dar nu stau sa ma cert aiurea. Ii evit, prefacandu-ma ca totul e ok. Altfel s-ar isca un circ inutil, tipic feminin.
Barbatii nu sunt de prea multe lucruri, pot trece cu vederea.

| MoiseIonut32 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu sunt fata, si mi am lasat prieteniile de 14 ani, 11 ani, 8 ani pentru el, si pana la urma mna

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Nu e mai simplu sa il lasi in pace?

Daca vorbeste cu alta, care-i problema? Vei afla si tu intr-o luna.

Si intr-un fel e mai bine asa poate.

Nu mai fii control freak si lasa-l in pace. Dragoste cu sila nu se poate.

De ce nu lasi omul sa respire?

| MoiseIonut32 explică (pentru cristimihailov):

Pentru ca de la inceput,daca imi spunea ca vorbeste cu alte fete,era ok, intelegeam.dar mi-a spus ca sunt doar eu, si ca vorbim doar noi, am renuntat la multe prietenii pentru el, dar si el, 9 luni a vorbit doar cu o fata,insa daca era asa,imi dadea contul.
Am facut asta ca nu mi se parea ok,el sa aiba conturile mele.dar eu nu, daca imi zicea din prima, ca el vrea si alte fete, il lasam, nu am nevoie de asta, eu cand iubesc nu am nevoie de alte persoane

| cristimihailov a răspuns (pentru MoiseIonut32):

Inseamna ca nu te iubeste pe cat crezi sau cat vrei tu.

Acum stii asta.

Intrebarea este: Ce faci?

Te scufunzi mai mult in namolul asta sau mergi mai departe?

| Mihaela2023 a răspuns:

Ceva nu e în regula.
Dacă nu vorbea cu alte fete sigur te lăsa să ii accesezi contul. Pe mine mă lăsa prietenul meu să îi citesc mesajele