| ABRRUDAN a întrebat:

Buna ieri am aflat daca treci un fir de ata printr o verigheta si apoi legi ata, iti intinzi mana si bat de 3 ori verigheta pe palma vei afla cati copi ai, daca merge tot in fata si apoi in spate e baiat si daca se roteste si formeaza un cerc este fata este adevarat?
I a facut si mamei mele si a iesit la fel si oridinea cati copii are?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Legende babesti, exista ecograf

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai lua dupa toate superstitiile.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Hei
Sunt doar niste superstitii "babesti", faptul ca iese si se potriveste cu realitatea este doar o coincidenta. Banuiesc ca stii de la bunica ta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevărat. Singura metodă pentru a-ți afla viitorul este următoarea.
Trebuie să fie verigheta ta și a lu bărbactu'. Le iei pe amândouă și mergi în Paris. Orașul dragostei, știu frumos, dar misiunea ta va fi una foarte complicată. Sub acest minunat oraș, cel mai vizitat de altfel, se află cel mai mare mormânt, acolo fiind adăpostiți 6 milioane de cadavre. Trebuie să parcurgi labirintul de tunele de acolo. Este posibil să nu te mai întorci vreodată și pentru a te apăra de demonii de acolo îți trebuie un talisman.
Talismanele morții... Talismanele Morții sunt trei obiecte magice. Acestea sunt Bagheta de Soc, Piatra învierii și Pelerina invizibilă.Se spune că acestea sunt printre puținele obiecte tămăduitoare care pot învinge moartea. Pelerina invizibilă va fi cea care îți va trebui. Aceasta are puterea de a te fac invizibilă morții și a răului și forțelor negative ale acestuia. Cu ea nu vei muri de foame, de sete și vei fii nedetectabilă forțelor întunecate care domină acel loc. Dar ele nu vor fii singurele. Ai grijă, se spune că acolo se află una dintre porțile care conduc spre iad pe care se găsește inscripția:"Abandon hope all ye who enter". În caz că vei găsi acea poartă fă sens invers acesteia pentru a putea găsi ieșire. Dacă vei intra acolo vei fii pierdută.
În catacombele acelea se află o fântână care se spune că în interiorul ei este o groapă abisală. Pe ea este o inscripție străveche care se crede că datează cam în timpul lui Isus. "אני מדבר מוות" În ebreică traducându-se "Morții îți vorbesc". Legendele spun că acea fântână a fost de fapt un fel de poartă pe care Lucifer însuși a încercat să o formeze în momentul când Isus a intrat în Iad, atunci câmpurile care despărțeau iadul de lumea cea de sus fiind slăbite. Înainte ca demonii să încearcă să iasă de acolo o lumină a izvorât din cer și a lovit creându-se acolo un fel de gaură de vierme, sau o poartă abisală magică. Legendele spun că dacă arunci un obiect acolo, sugestiv și rostești o întrebare fântâna îți va răspunde.
Cum să faci rost de Pelerina invizibilă? Se spune că este ascunsă în egipt. În fața sfinxului sapă prin nisip. Acolo vei observa o ușă făcută din metal. Bate de 3 ori și spune incantația a 7-a a faraonilor și mai bate o dată. Ușa se va deschide și acolo vei găsi pelerina. Ai grijă se spune că acolo se află cea mai veninoasă cobră de pe pământ care este închisă cu pelerina.

| BadAngel3 a răspuns:

Astea sunt superstitii sau obiceiuri vechi, legende babesti.E adevarat ca de cele mai multe ori se adevereste.Se poate sa pui pe cineva sa puna sub perna ta o lingura intr-un colt si o furculita intr-un alt colt si in care colt te vei aseza cica acela va fi.Lingura e fata, iar furcultia baiatul. Daca te asezi la capatul cu fuculita va fi baiat, dar daca te asezi la celalalt capat cu lingura va fi fata.

| GeorgianaMdg a răspuns:

De obicei astea sunt superstitii sau obiceiuri vechi

| roxyadryan a răspuns:

De obicei superstitiile de genu se adeveresc doar la o parte din persoane...eu una nu cred ca este adevarat. Pana si la ecograf ai vazut ca se inseala medicul