| Adela51 a întrebat:

:* ce faceti? Uitati ce mi sa întâmplat...am 15 ani si vb cu un băiat pe fb..ieri am reformantat telef. si am uitat sa pun din. Nou parola. Am fost sa fac un dus si mi-am lăsat telefonul la încărcat. Fratemiu a venit sa uitat pe fb la poze si la mesaje si ia arătat mamei ce vb eu cu acel băiat. Când am iesit din baie mama era suparata pe mine. Mi-a luat telefonul si a spus ca nu îl voi mai primi pana la sfarsitul anului scolar. Nu am dormit toata noaptea incercand sa caut un plan. Mi-a spus ca daca nu ii voi cere scuze mă va spune tatălui meu...mama nu mi se pare corecta. Pe fratele meu nu la certat deloc când sa îmbătat si a spar geamul de la camera mea + o vaza + telefonul lui...mentionez ca ma bătut doar ca sa nui spun mamei...va rog din inima sa nu va bateti joc...ce am spus pana acm e adevărat. vreau sa îmi recuperez telefonul...si vr sa ma razbun pe fratemiu...intr.un fel sau altu...pt tot ce mia facut :* mentionez ca nu iam cerut iertare mamei mele :s va rog...am nevoie de ajutor...viata mea e ruinata daca afla tata..stiu stiu...am 15 ani...si cred ca ar trebui sa inteleaga ca nu mai sunt un bebelus

6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Si ce ai vorbit de a suparat-o? Nu pre ai ce face in fata mamei tale doar sa iti cer scuze (nu stiu ce a fazut acolo). Fratele tau cati ani are?

| pufulescu a răspuns:

Nu prea te poate nimeni ajuta, fiindca nu spui ce ii scriai acelui baiat. Ti-a luat telefonul pentru ca aveai o discutie normala cu el, sau ce scriati acolo? In ceea ce il priveste pe 'frate', ca numai frate nu se cheama, linisteste-te pe moment si asteapta-l la cotitura, data viitoare cand calca pe bec ai grija sa afle parintii exact ce a facut, ba mai mult umfla nitel povestea. Nu te lasa impresionata de cateva palme!

| Pool77 a răspuns:

In primul rand nu stiu cine e baiatul, insa il declar erou daca a putut vorbii cu tine in halul in care scrii. In al doilea rand mama ta, face o mare greseala.Si la faza cu telefonul, si la faza cu fratele tau.Catia ani are fratele tau? In orice caz, mama voastra a creat dusmanie intre voi favorizandul pe el si ne certandul, iar pe tine pedepsindu-te. N-ai ce sa-i faci, cere-i scuze si promite-i ca in viitorul apropiat vei invata sa scrii corect si ca te lasi de baieti. O zi placuta.

| floresdemayo a răspuns (pentru Pool77):

Haide, măi! Ești chiar hazliu. Tu scrii corect? Ai atâtea greșeli de ortografie straight face, în textul scris.

| Pool77 a răspuns (pentru floresdemayo):

Am greseli, e clar. N-am spus ca scriu perfect. Dar nici in halul ala.

| Adela51 explică:

Fratele meu are 17 ani...dar chestia aia care am spus.o a fost când avea 15 ani