| Me,myself & I a întrebat:

imi doresc foarte mult un copil insa eu nu lucrez si mi-as dori sa pot lua alea 8 milioane lei vechi pentru ca desi sotul meu lucreaza ne-am descurca altfel ca un copil are cerinte inca de mic, macar pentru el sa fie banutii, dar faza e ca prin fortele de munca fac niste cursuri de coafor pe care abia le-am inceput si care dureaza 6 luni. daca asa avea garantia ca mi-as gasi de munca in domeniu nu mi-as mai face mari griji dar ma gandesc ca am 23 ani si imi doresc sa fiu o mamica tanara! voi ce ma sfatuiti, sa termin cursurile astea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema nu e ca va avea cerinte copilul. ti-e teama ca va trebui sa te ma restrangi tu, ca sa-l poti creste.nu-ti fa probleme, eu am crescut doi int-un salariu, si nu am simtit.stateam si cu gazda.de abia la fetita s-a angajat sotia.vei creste copilul fara probleme materiale. daca vei munci, timpul este problema.programul.racelile care mai intervin.

10 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Poate ai dreptate ca trebuie sa iti termini cursurile, sa nu fii asa, la jumatate de drum. Pe de alta parte copilul este o binecuvantare si fiecare are norocul lui. Daca e sa vina, lasa-l sa vina, bani au si cersetorii. Viata insa nu iti da garantii, niciodata.
E bine sa faci calcule, insa la capitolul asta, al copiilor, nu se potrivesc intotdeauna. Avantajul unui copil la o varsta tanara este incomparabil mai mare. Iti vorbesc in cunostinta de cauza.
Oricum insa, daca ai putina rabdare sa treaca vara si sa termini cursurile acelea, nu e un capat de tara. Cauta insa in paralel ceva de lucru, incepe sa iei acid folic, vitamine, fa miscare, ca sa fii in forma cand ai sa ramai insarcinata.
Mult succes si ajutor bun de la Dumnezeu!

| ania a răspuns:

Daca ai incredere in Dumnezeu el te va ajuta sa cresti copillul si fara banii de la stat.Copiii sunt o mostenire de la Dumnezeu si fiecare vine pe lume cu zestrea lui.Eu am primit bani pentru baietii mei de 8 si 9 ani acum, apoi am renuntat la serviciu pentru a ma ocupa de ei, fetita mea de 4 ani acum a fost neprogramata, nu am primit nimic si acum ma ocup de ei. Nu cred ca merita amanat un copil din considerente financiare.roga-te sa castige sotul tau mai mult. Dumnnezeu a pus in tine aceasta dorinta buna. Testeaza-L.

| eduardd a răspuns:

Un copil e o dorinta nemotivata; daca asta simtiti amandoi va fi o bucurie pentru. voi si voi pentru. el.

| Me,myself & I explică:

Nu zic ca sunt in varsta dar intotdeuna se face loc de altceva sa amani si tot asa, ba e una ba e alta, timpul trece...niciodata nu o sa poti avea totul ca sa-i oferi un viitor perfect pentru copil, pe parcursul vietii ne straduim sa le oferim ceva mai bun, tocmai de aia va spun, eu vreau sa fiu responsabila si sa-i pot oferi copilului meu tot ce ii trebuie

| lifeistough a răspuns:

Mie mie se pare ca mai mult iti doresti aia 800 de roni decat un copil!

| ary a răspuns:

In concluzie " banii aduc fericirea". Si la 24 sau 25 de ani tot tanara esti, e bine sa ai o meserie, asa ca termina cursurile, intre timp poti sa-ti cauti de lucru in acest domeniu.
z8, de ce sa adopte un copil cand il poate avea pe al ei?

| z8 a răspuns:

Tu-ti doresti un copil, dar copilul ala nu-si doreste o mama competenta, care sa poate sa-i procure ceea ce este necesar pentru. varsta lui? Dai acolo cu acele cursuri si cand stati bine cu banii, atunci adoptati un copil. Ce-i asta? Vreau sa fiu mamica tanara, dar n-am cu ce. Copilul are nevoie de banii tai, de timpul tau, de dragostea ta, etc. Nu i le dai...peste cativa ani apari la stirile de la ora 5 ( pm )

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu pricep! Vrei banii sau un copil?
Dupa cum suna intrebarea se pare ca esti interesata mai mult de bani...

| andrula a răspuns:

Daca iti place ceea ce inveti la cursuri, adica iti place sa coafezi, atunci terminale, o sa te ajute mult.