| SweetPrinces a întrebat:

Am 23 ani si imi doresc sa fac un copil dar "sotul meu" spune sa mai asteptam ca e prea devreme, dar eu vreau sa fiu o mamica tanara. ce sfat imi dati?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Discuta cu el, explica-i de ce e important pentru tine sa ai un copil acum, da-i argumente logice si solide si te va intelege. Sa nu-ti treaca prin cap sa faci un copil inainte sa te asiguri ca este momentul potrivit si pentru el.

| gigiro a răspuns:

Lora are dreptate, eu cred ca nu e inca pregatit pentru copil si s-ar putea nici pentru tine. El vrea intai un statut de casatorit si apoi copii. S-ar putea sa provina dintr-o familie care respecta obiceiurile. S-ar mai putea sa se gandeasca la latura materiala, daca nu e sigura.

| CosteaVlad a răspuns:

După părerea mea la 23 de ani este vârsta cea mai potrivită. Teoretic din câte am auzit, în mod normal este indicat să faci copii între 20 şi 30 de ani. După sau înainte de această perioadă riscurile de a apărea complicații sunt mai ridicate.

| unicka a răspuns:

Dar sotul tau cati ani are? eu am nascut fetita la 21 de ani pentru ca si eu am vrut sa fiu mamica tanara pentru ca pe mine mama mea ma nascut la 40 de ani, nu vreau sa ti dau un sfat vreau doar sa iti spun sa vorbesti cu el si sa va puneti de acord cu asta sper sa iti implinesti dorinta!

| IepurasulBrunet a răspuns:

Eu cred ca sotul tau are dreptate. Dar el ce varsta are?