| LittleOwl a întrebat:

Buna imi place de un baiat dar imi e rusine sa ii spun oare ce sa fac adica e dragutel si are niste ochi albastri . Cand ma uit la el ma pierd in ochii lui dar nu ii pot spune xa il plac pentru ca la noi in clasa daca spui cuiva ceva ceva te considera un prost
si inca ceva suntem clasa a 5a

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Comunica cu el pe teme scolare si ai sa-ti dai seama daca si el are macar simpatie fata de tine.Nu te grabi cu declaratiile. Poate ca el nu este pregatit pentru asa ceva.

| LittleOwl explică (pentru mira):

Nu stiu ce sa zic acum 1 luna ii placea o fata care il placea si ea si nu stiu de ce s-au certat mi-e frica sa nu ma ceada o ciudata

8 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Simplu - nu te mai uita in ochii lui - spune-i sa stea cu spatele cand vorbiti

| allllexaaaa a răspuns:

Ca sa te placa si el pe tine trebuie sa vorbesti cu el, sa va intelegeti bine, sa glumiti, sa aveti lucruri in comun.Nu exista un truc ca sa se indragosteasca de tine. Pur si simplu trebuie sa fii o persoana placuta.
Nu trebuie sa ii spui, arati asta din fapte, poate va face el primul pas.

| LittleOwl explică:

Ati zis sa fiu indrasneata dar el place pe alta fata si acum ma crede o ciudata din cauza voastra

| Roberto_Serbanescu_1975 a răspuns (pentru LittleOwl):

Nu i mai da atata imortanta pentru asta, e balta plina, fii mai discreta lucreaza mai inteles pa pa si bafta la scoala

| Sly a răspuns:

Ochii frumosi au o sclipire aparte. Nu trebuie neaparat sa fie albastri. E prea devreme pentru cei de 11 ani pentru romantisme. Ocupa-te de altceva mai curat acum.

| Roberto_Serbanescu_1975 a răspuns:

Fii indrazneata si inpritenestete mergi cu el la un film la o inghetata la ceva ocolo lasa i pe colegi ca mai incolo o sa ti para rau invata sa porti o relatie cu un baiat sa ti fie bine lasa deoparte rusineqa mai incolo devii foarte rusinoasa si nu mai poti sau greu o sa socializezi cu pritenii sau mai ales cu un baiat bafta si mult curaj asa iti dezvolti si tu curajul si increderea intine e si el toto om ca si tine cedumnezeu hai bafta roberto cel frumos si sa inveti chiar daca esti indragostita lucrul cel mai frumos in viata pa pa pa

| LittleOwl explică (pentru Roberto_Serbanescu_1975):

Esti tare mersi de raspuns dar nu stiu de ce nu iti pot da funda si stii ce ai dreptate viata e dulce am s-o traiesc