| frumushika09 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa am un prieten? Am 13 ani, dar ma simt asa de singura.Prietenele mele ma parasesc pentru ca sunt trista, iar ele vor doar sa se distreze, si de multe ori imi povestesc despre zecile lor de relatii...azi am vazut o colega care se saruta cu un baiat si ma tot intrebam, oare cum o fi sa stii ca cineva te iubeste pe lume? cum e sa simti ca nu mai esti singur? Imi place de un baiat din scoala, dar toti care il cunosc spun ca este un smecher, iar toate fetele din clasa lui il plac. Eu consider ca am ceva creier si nu cred ca mi-as permite sa ma intalnesc cu un bait prost. Dar acceptam si asta daca el ma placea, ntotusi cel mai rau e ca prietena mea mi-a spus ca-l place, iar de multe ori o vad cum se uita la el si nu stiu ce sa fac pentru ca ea mi-a mai furat un baiat pe care il placeam si inainte... ce trebuie sa fac ca sa nu-l pierd, mentionez ca sunt timida.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai, daca tie iti este rusine pune pe cineva care il consideri de incredere sa il intrebe daca ii place de tine. Sau [ce ar fi cel mai bine] mergi chiar tu la el si intreba-lwinking sa stii ca sunt in aceeasi situatie imi place un baiat mai "smecherutz" i-as zice ca imi place insa, mi-e frica de reactia pe care ar putea sa o aiba, mi-e frica ca ar putea rade de minestraight face de aia nu ii zic nimic... oricum baftahappy te pup:*

| Tweetymrrr a răspuns:

Te inteleg perfect. Adica eu inca nu am un iubit, dar nu-mi doresc. Ideea e ca tu cauti o iesire din singuratate, nu un iubit. Eu nu stiu, este laegera ta. Dar tu spui ca acest baiat e "smecher "deci trebuie sa ai grija cum ii spui ca-l placi. Poate va rade de tine sau. asta e doar o parere. Nu vrei sa-l pierzi pentru vac ti al el. Dar sa stii ca nu ti l-a furat pe celalat, fara suparare, dar nu erati combinati, deci nu era al tau. Ca sa nu imi zic ca asa zisa preitena a ta nu e nici de cum prietena daca stia ca-ti place de caela si totusi s-a combinat cu el. adica nu stiu ce sa zic. spune-i adica crezi ca ai tupeul sa infrunti atat reactia pozitiva, dar si cea negativabatting eyelashes

| Libelle a răspuns:

Cand te astepti mai putin atunci se intampla lucurile importante.
ce sa pierzi? nu poti sa pierzi ceva care nu ti-a apartinut niciodata
un sfat...nu alerga dupa un baiat.niciodata.sa nu te lasi sa fii inebunita dupa el, nu incerca sa-i atragi atentia, pentru ca vei fi exact ca toate celelalte, desi o sa ti se para ca esti unica.
cu cat vede un om ca il bagi mai mult in seama cu atat isi pierde interesul fata de tine.nu o sa-l atragi cu nimic daca esti exact ca restul.
asta pentru modul general ca am vazut ca multe fete se maimutaresc pitipongeste in fata baietilor
iar tu ai de-abi 13 ani.sunt sigura ca esti o fata frumoasa, inteligenta, si aio viata intreaga inainte.imi e cunoscut sentimentul asta, de ca nu ai pe nimeni care te iubeste.si poate pare absurd ca spun asta pentru ca mai mult de 14 ani nici eu n-am da imi amintesc acum un an cand ma ducam cu ai mei pe la pieteni, pe la munte, in locuri unde veneau si tineri.si cand ii vedeam ca se iubesc asa de tare parca simteam asa un gol...ma simteam singura.si stii imi venea dor de ceva ce nu aveam.ma gandeam cum e sa te iubeasca cineva dar nu stiam sentimentul de fapt.
sunt chestii si sentimente care vin si pleaca.in viitor o sa intalnesti pe cineva, si cu asta pe neasteptate o sa dispara si sentimentul de tristete.

| Freaky a răspuns:

Dar ai abia 13 ani...chiar crezi ca nu o sa gasesti un baiat care sa te placa mai tarziu? Ai sa vezi tu la liceu, e plin!