| anonim12345678900734269864 a întrebat:

Imi place de un baiat(suntem in aceeasi clasa) care ma place de asemenea si el, de vreo 4 ani, doar ca el mi-a zis mai demult, iar eu pe atunci nu-l placeam, asa ca nu am avut ce sa-i zic. Acum am realizat ce sansa era sa treaca pe langa mine si am incercat sa ma apropii putin ca sa vad daca merita.
Si am descoperit un baiat minunat, pe care orice fata si l-ar dori. Acum cateva zile m-a chemat la el acasa impreuna cu alti cativa colegi si colege si mna, era ceva gen petrecere. Si acolo tot incerca sa se apropie de mine, sa ma gadile, sa ma ciupeasca si sa ma enerveze.
Dar la scoala se poarta de parca nici macar nu as exista, in timp ce la telefon si in afara scolii se poarta de parca am fi cei mai buni prieteni.

1. Credeti ca ma mai place?
2.De ce reactioneaza asa la scoala?
3.Ce ar trebui sa fac in continuare ca sa-i arat ca nu are de ce s a se teama?

Va rooog, raspundeti, dau funda.
*si nu vreau raspunsuri gen "spune-i ca-l placi" sau ceva, raspundeti-mi la intrebari daca vreti sa ma ajutati, ar insemna enorm. Multumesc!

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 posibil
2 poate ca e timid, poate are pe alta e in cautare de trofee si nu vrea sa se dea de gol, din moment ce tea invitat la el ce crezi ca vrea de la tine?
3 sa il saruti si el va sta ce sa faca
ps voi fetele visati la nunta din generala observ sunteti copii e normal ca baieti sa caute sex ce ar putea cauta un pusti care abia tia descoperit viata sexuala, tu ai vrea sa ai copii deja? ca vad ca visezi foarte departe

| anonim12345678900734269864 explică (pentru RAY):

Lol nu am zis nimic de niciun copil ce spui acolo?
Ai gresit intrebarea.

| neutrino a răspuns:

El te place mult, dar nu vrea la scoala, ci acasa!

| SkyPilot a răspuns:

Daca el te-a placut candva si l-ai refuzat, sunt sanse foarte mici sa mai ai o relatie sentimentala cu el. Te place, dar pentru o noapte, nu asa cum ti-ai dori tu. Eu as crede ca la scoala are un alt interes romantic si daca se afiseaza cu tine ii strici ploile. Urmareste-l cu atentie, vezi in prezenta cui incep sa ii straluceasca ochii.

| anonim12345678900734269864 explică:

P.S. : M-a chemat la el pentru ca isi facea ziua acasa, nu era nimic din ce "visati" voi la mijloc.

| elena8952 a răspuns:

1da 2 pentru ca ie rusine 3 sa te apropii de el.

| vladut94 a răspuns:

Încearcă să o iei ușor cu el până când el este sigur ca îți place de el atunci el iti va spune ca și el te place. dacă el știe ca tu îl placi el își va face curaj și îți va răspunde și eu vreau să fac asa cu cineva

| chupacabrasubacoperire a răspuns:

De ce nu-l întrebi pe el toate astea?

| Adrian109 a răspuns:

1.Daca nu are deja o prietena este posibil sa te mai placă.
2. Poate ii e teama.
3.Incearca se te aproprii de el, intra in grupul lui de prieteni foarte buni si poate o sa isi dea seama dar cel mai bine e tot sa ii spui ca il placi.

| Adrian109 a răspuns:

RAY25TM AI MARE DREPTATE

| Mititica_Pisicuta_1979 a răspuns:

Pai eu zic ca sunt sanse sa te placa, dar exista sanse sa nu te placa si faca asta doar ca sa te enerveze. Cred ca el reactioneaza astfel la scoala din cauza ca nu vrea sa arate ca te place, ori, cum am zis caci nu te doreste in viata lui.
Poti sa te ma duci langa el, sa te apropii si asa poate prinde si el curaj. Funda?