| Musicmakesmefree a întrebat:

Am o intrebare care poate sa vi se para destul de stupida dar sper sa im raspundeti cat mai multi pentru ca am nevoie de sfaturi.Anu trecut un baiat cu care ma duc si vin de la scoala mi-a zis ca ma place da eu nu i-am raspuns nimic pentru ca eu nu-l placeam. Dar cu timpu am inceput sa il plac si acu imi place la nebunie numai ca acum eu cred ca nu ma mai place pentru ca stiti baiatu asta mai are o verisoara care e in clasa la noi si care sta la el acasa si st ca doi frati iar eu ma inteleg f bine cu fata aia iar ea mi-a zis ca nu stie daca ma mai place is el i-a zis odata unui prieten ca nu ma mai place si eram si eu langa ei dar eu cred ca a zis-o intentionat fiindca ma vazuse ca eram acolo dar cu toate ca a zis ca nu ma mai place imi zice si verisoarsa si celelalte colege ca in unele ore se uita la mine de parca nu ar mai fi nimeni in clasa si de multe ori l-am vazut si eu dar nu sunt genu de persoana care sa stea sa o vada toata lumea cum plange dupa un baiat dar nu pot sa mi-l scot din cap. Voi ce credeti? Ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Mda, nu pot sa-mi dau cu parerea, dar din cate spui tu, un baiat se poate holba la mai multe fete in orele de curs. Asa daca se uita la celelalte, dar mai asa... in sictir laughing si se uita la tine ca si cum i-ar fi pasat cu adevarat day dreaming atunci da, te place.
Eu zic sa ai o discutie cu el pentru ca iubirea ascunsa si "netratata" cauzeaza sufletului uman. In special baietilor care tanjesc la o domnisoara si fata nici nu-i baga in seama. Trist sad
Acesta este un caz fericit. Eu zic totusi sa vorbesti cu el.
Sa auzim numai de bine! Va tin pumniiwinking

3 răspunsuri:
| Mоиica a răspuns:

Noi nu putem sa stim daca te place sau nuhappy. Doar el stie,incearca sa vorbesti cu el despre asta dar nu i-o spune direct ca sa nu pari disperata dupa el, si nici din prima. Apropiete de el sa vezi ce va face, iar apoi intreaba-l daca te mai place si daca spune "Nu.De ce?" ii spui ca te intereseaza asa de curioasa si daca spune ca da trebuie sa-i spui si tu ce simti. happy

| Musicmakesmefree explică:

Voiam sa va zic si voua(nu ca v-ar interesa )ca i-am zis in fata si acu suntem imipreuna.Ms pentru sfaturi

| FireNinja a răspuns:

Daca nu exagerezi cu faptul ca se uita la tine intr-un mod deosebit si daca el chiar te-a placut, e o sansa foarte mare ca inca sa te placa.Eu zic sa iti faci curaj si sa il intrebi, iar daca nu te mai place nu iti face griji."marea e plina de peste"