| Vanessa72 a întrebat:

Imi place nespus de mult de un baiat si de fiecare data cand vorbesc cu el,vreau sa vorbim mai mult,dar nu avem ce.
Il cunosc destul de bine,dar vreau sa mai vorbim si altceva, ma poate ajuta si pe mine cineva?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Prieteniile dezvolta abilitatile sociale (printre care si dialogul) si abilitatile sociale dezvolta prieteniile.
Faptul ca nu aveti subiecte de conversatie este el in sine un subiect de conversatie, sau mai bine, cauza acestui fapt: abia va cunoasteti.
Ca iti place (nespus de mult) un baiat, banuiesc ca din punct de vedere fizic? Ar trebui sa te imboldeasca sa cauti sa stii mai multe despre el, ce gandeste, ce pasiuni are, ce familie, ce perspective de viitor. Destule subiecte de discutie.

| Vanessa72 explică (pentru Zenithf):

Multumesc!

| Zenithf a răspuns (pentru Vanessa72):

Cu placere, si bafta la dialoguri mai fructoase. happy