| EvaTramell a întrebat:

In ultimul timp nu stiu ce se intampla cu mine. Plang din orice, ma supar repede si mai rau e ca ma cert cu ai mei. Ieri am fost acasa si m-am certat rau cu ei. Nu inteleg ce e cu mine. Inainte nu eram asa. Ma simt nu stiu...am avut prea multe probleme cu operatia pe urma ca m-a lasat prietenul meu... nu stiu. Eu nu vreau sa mai fiu asa. Nu mai vreau sa ma cert cu ai mei ca imi sunt parintii. Ce pot sa fac? M-am gandit sa merg la un psiholog sau psihatru..Nu mai suport crying( palng din orice. fara motiv.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-a afectat despartirea.E clar. Oricat ai vrea sa pari indiferenta. Fara misto.

| EvaTramell explică (pentru darrio2007):

Nu stiu. Dar nu mai suport. Am fost operata si m-a lasat cand aveam ceea mai nevoie de el. sad

| darrio2007 a răspuns (pentru EvaTramell):

Acum ti-ai dat seama pe cine ai avut langa tine.Incearca sa faci altceva care sa iti abata gandurile de la trecut. Poate un nou prieten.Chiar imi pare rau pentru tine.

| EvaTramell explică (pentru darrio2007):

Nu pot să mai am pe altcineva momentan. Da la muncă îmi fac treaba, nu mă gândesc acolo. Dar acasă când mă duc. Așa rău îmi pare că ieri m-am certat cu ai mei. Nu știu ce se petrece cu mine. O să încerc să mă duc lanun psiholog și să mă descarc. M-a lăsat din cauza de la operațiile pe le am suferit. Una de acu 21 de ani și ăsta de acum o lună.

| darrio2007 a răspuns (pentru EvaTramell):

Nu inteleg.De acum 21 de ani? Dar cati ani ai? Daca nu te superi.

| EvaTramell explică (pentru darrio2007):

21. Operația e făcută la naștere.

| darrio2007 a răspuns (pentru EvaTramell):

Acum am inteles.Scuze!

| EvaTramell explică (pentru darrio2007):

Nu îi nimic.

| darrio2007 a răspuns (pentru EvaTramell):

Ok.O zi buna in continuare.

| Doub a răspuns:

Încearcă să te controlezi.

| Lawliet14 a răspuns:

Psiholog neaparat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi și vorbește cu un psiholog. deși, consider ca ai nevoie doar de afecțiune și sprijin de la cei din jur. o să treacă și perioada asta, e nevoie de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal, esti coplesita psihic. Operatia, despartirea, si micile neplaceri te afeteaza si iti este foarte greu sa faci fata. Ai nevoie de macar un prieten/prietena cu care sa mai vorbesti.

Cu totii ne certam cu oamenii apropiati si regretam. Suna-i pe ai tai, spune-le ca iti pare rau ca ai reactionat asa dar treci printr-o perioada foarte grea si iti este greu sa te controlezi, uneori. Vor intelege.

Perioada asta va trece, o sa vezi.

| EvaTramell explică (pentru anonim_4396):

Bună. Nu pot să îi sun. Nu am curajul. Azi maicamea nu m-a sunat. Doar pe sora mea. Și de obicei mă suna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EvaTramell):

Haha! Termina cu prostiile ca nu mai esti un copil. Trebuie sa inveti sa spui "imi pare rau" si sa-ti recunosti greselile. E aiurea, nimanui nu-i place sa-si ceara iertare dar trebuie sa o mai facem, din cand in cand, mai ales cand vine vorba de cei apropiati.

| EvaTramell explică (pentru anonim_4396):

Știu ce vrei sa zici dar faza e că eu am fost de vină. Până la urmă m-a sunat...

| allyn333 a răspuns:

Incearca sa te calmezi, si canalizeaza energia spre a face ceva practic ( un desen, o poezie, curat in casa) si asculta muzica care sa nu aiba legutara cu starea in care te afli.
Daca vrei inspiratie la poezii uite-te la postarile mele fb: Alinutu Nutu.