| SandaU a întrebat:

Iubitul meu a plecat in dimineata asta in Franta in Legiunea Straina. Acesta a fost visul lui de foarte mult timp insa toata lumea inclusvi parintii lui i-au spus ca nu o sa intre. El este cam slabut, nu are conditie fizica si cand face putina miscare se oboseste repede. Mie imi pare foarte rau dupa el ca a plecat. L-am sustinut pana in ultimul moment dar nu stiu ce o sa se intample. Vreau pareri si daca stiti mai multe cumva despre aceasta Legiune Franceza. O sa ajunga maine dupa masa si vrea sa se prezinte la centrul de recrutare din Nice.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conditia fizica nu e asa o mare bagadela, ajungi scolo sa te formezi. Psihic trebuie sa fie foarte puternic. Oricum ar fi, nu e o decizie buna legiunea straina. Daca se lumineaza la minte intre timp ar face bine sa se intoarca in tara. Eu unul asta as fi facut.
Toti tinerii au pitici la cap dar e bine sa mai si revina cu picioarele pe pamant.
Era bine daca ne spuneai si scopul pentru care a plecat. Dorinta de aventura, de lupta, de a fi mereu in continua autodepasire a capacitatilor personale, sau bani? Unii pleaca doar pentru bani.
Oricum in perioada de pregatire daca nu se acomodeaza poate renunta.
Toate cele bune.

| SandaU explică (pentru anonim_4396):

A plecat din dorinta de a castiga bani bineinteles. Daca nu avea atatea lipsuri aici nu pleca. Oricum eu inca nu pot sa inteleg decizia asta. Dar acolo primeste pe oricine? Am inteles ca unii nu trec testele psihologice si sunt lasati sa vina acasa

| VerdeLila a răspuns:

Iubitul tau trebuie sa fie constient ca viata personala, familie, nu prea o sa aiba parte. Eu nu cred in relatiile la distanta. Un legionar, daca nu se intoarce acasa intre 4 scanduri, iese la pensie aprox dupa 15 ani si nu stiu ce capacitate mai are sa se reintegreze in sistemul nostru social. In aceeasi situatie sunt si marinarii cu contracte gen 7luni pe mare 1-2luni acasa. Dar nevasta cu cine se mai cearta? big grin

| Dodgge a răspuns:

O sa se intoarca curand stai linistita, acolo nu intri daca esti leguma.