| Mariaelana009 a întrebat:

Buna,iubitul meu e plecat de un an in strainatate si mi-a spus de cateva ori ca ma va lua si pe mine cu el, dar a trecut un an si acum de sarbatori vine acasa dupa va pleca inapoi, cum sa ii spun ca vreau sa merg cu el dar fara sa.l fac sa se simta fortat?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el cand vine?
Poate nu a putut sa te aduca, poate nu ti-a gasit munca acolo, poate nu poate sa te intertina, poate nu are cum sa te ia in chiria lui... dupa cum vezi, sunt atat de multi "poate" implicati aici, ca trebuie sa ai rabdare sa soseasca el, ca sa iti spun adevaratul motiv.
Daca esti minora, oricum nu te poate lua cu el, ca trebuie consimtamant scris de ambii parinti, pentru o vizita in strainatate.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu-l forta pe el. Forteaza-te putin pe tine si cauta altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eugen are dreptate laughing) cauta altul! Relațiile la distanta sunt greu de păstrat și decât sa pleci cu el și sa îl prinzi pe acolo ca are pe alta, mai bine ii ceri adevărul acum când vine acasă, dezamăgirea trece, dar dacă te duci acolo și va despărțiti imediat, ce faci?

| kandaraki a răspuns:

Cum ii zici - te vezi cu el, va asezati la masa si discutati, tu deschizi gura si ii zici ca vrei sa mergi cu el, sa stai alaturi de el, nu iti poti imagina mai departe viata fara el, vrei sa ii fii mereu alaturi. Dupa ce ai zis toate aceste lucruri, inchizi gura si vezi ce zice prietenul, sunt 2 variante - te paraseste sau te ia cu el.